Na trh smeruje obrovská ryba, manažéri chystajú udice: Kto ju chytí, vyhrá jackpot!

Artemi Panarin
Artemi Panarin

COLUMBUS - Ruský hokejový útočník Artemij Panarin bude od prvého júlového dňa neobmedzeným voľným hráčom v zámorskej NHL.

Dvadsaťsedemročnému krídelníkovi v lete vyrpší aktuálny kontrakt a o novej zmluve s Columbusom Blue Jackets zatiaľ nechce rokovať. Rodák z Korkina nevylúčil, že by mohol zotrvať v kádri "modrokabátnikov", ale najprv si chce vypočuť aj ponuky konkurenčných klubov. Informoval o tom oficiálny web NHL.

Tuší sa, že Panarin chce hrať na veľkom trhu typu New York alebo v lákavej destinácii, kde by mu sadlo napríklad počasie. Hovorí sa o záujme Floridy Panthers, ktorá by mohla zaútočiť aj na Sergeja Bobrovskeho, Panarinovho spoluhráča.

Panarin nemá v zmluve klauzulu o nemožnosti výmeny či presunu bez jeho súhlasu a existuje šanca, že Columbus ho niekam vytrejduje do uzávierky prestupov, ktorá je v tejto sezóne 25. februára. Manažér Jarmo Kekalainen povedal, že Panarina by najradšej udržal, ak prestupový trh neponúkne protihodnotu, po akej túži. 

"Nemám vyhliadnutý žiaden tím, do ktorého by som chcel ísť. Jednoducho chcem vidieť, čo v lete ponúkne trh. Momentálne sa však sústredím na prebiehajúcu sezónu a s Columbusom chcem vyhrať Stanleyho pohár," povedal najproduktívnejší hráč Blue Jackets pre The Columbus Dispatch. Panarin, ktorý nazbieral v 51 zápasoch aktuálneho ročníka 60 bodov (20+40), zároveň v piatok potvrdil, že ukončil spoluprácu s agentom Danom Milsteinom a bude ho zastupovať Paul Theofanous. Ten má vo svojom portfóliu aj ruského brankára Sergeja Bobrovského, ktorý by takisto mohol opustiť Columbus.

"Dana som opustil kvôli Paulovi, pretože on pracoval v tejto lige dlhé roky, dlhý čas. Vie, ako pracuje táto liga, ako rozmýšľajú generálni manažéri. Paula poznám niekoľko rokov. Spoznal som ho v Colorade pred mojím prvým tréningovým kempom so Chicagom v roku 2015. Je to dobrý chlap, nikdy mi o tomto nerozprával, ide o moje rozhodnutie. Cítil som, že Paul Theofanous je dobrý chlap, veľmi profesionálny," povedal Panarin pre Aarona Portzlinea a portál The Athletic. 


Tagy: Columbus Blue Jackets Artemij Panarin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP/Jay LaPrete

DISKUSIA