Na Beckhama sa nikdy nezabudne: Veľká pocta pre anglickú legendu od bývalého zamestnávateľa

David Beckham
David Beckham

LOS ANGELES - Bývalý anglický futbalový reprezentant David Beckham sa dočká pocty od svojho bývalého zamestnávateľa Los Angeles Galaxy.

Klub zámorskej MLS ocení kvality niekdajšieho ofenzívneho stredopoliara sochou, ktorá bude stáť pred štadiónom Dignity Health Sports Park. Jej slávnostné odhalenie je naplánované na 2. marca tohto roka, kedy futbalisti LA privítajú na domácom trávniku hráčov Chicaga Fire v prvom zápase novej sezóny. Štyridsaťtriročný rodák z Londýna bude vôbec prvým futbalistom v histórii MLS, ktorého socha bude situovaná pred jednou z arén. Informáciu priniesla športová sekcia webu britskej televízie BBC.

Beckham je v súčasnosti spolumajiteľom klubu Inter Miami, ktorý by mal vstúpiť do najkvalitnejšej severoamerickej futbalovej súťaže v roku 2020. Najväčšiu časť aktívnej kariéry strávil v Manchestri United, ale v Európe si vyskúšal aj dresy Realu Madrid, AC Miláno alebo Paríža St. Germain. V MLS pôsobil počas rokov 2007 až 2012 a za LA Galaxy odohral dovedna 124 súťažných zápasov, v ktorých strelil 20 gólov a na ďalších 42 prihral. Stopätnásťnásobný reprezentant Anglicka sa rozlúčil s profesionálnym športom v roku 2013.


Tagy: David Beckham Los Angeles Galaxy

Foto:
SITA/AP/Claude Paris

DISKUSIA