Trnava uvidí slovensko-české finále: Skvelá Kučová si zahrá o titul

Kristína Kučová
Kristína Kučová

TRNAVA - Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila do finále dvojhry na turnaji ITF 1st Empire Women's Indoor v Trnave (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka strávila na kurte iba 40 minút, keďže jej súperka Rumunka Alexandra Cadantuová odstúpila za stavu 5:1 pre Slovenku v prvom sete. Vo finále nastúpi Kučová proti Češke Lucii Hradeckej, ktorá si v semifinále poradila s krajankou Barborou Štefkovou v dvoch setoch.

"Od začiatku zápasu som sa cítila super. Mala som dobrý timing pri loptách, naháňala som ju, nebála som sa jej rozhadzovať lopty po ľavej či pravej strane. Mala som to viac-menej pod kontrolou a išlo to ešte aj rýchlo. Som veľmi rada, že som vo finále," povedala po semifinále pre tcempire.sk Kučová, ktorá v nedeľu zabojuje o turnajové prvenstvo. "Teším sa, že vo finále hrám proti Lucke, pretože hrá obojručne oba údery ako ja. Dokonca máme ešte aj rovnaké rakety. Bude to pre mňa veľká výzva. Budem sa snažiť dobre pripraviť. Lucka výborne podáva, ide naplno od prvej do poslednej lopty," dodala.

Dvojhra - semifinále:

Lucie Hradecká (ČR)- Barbora Štefková (ČR) 6:3, 6:3

Kristína Kučová (SR) - Alexandra Cadantuová (Rum.-8) 5:1 - skreč, Cadantuová odstúpila

Zostávajúci sobotňajší program:

Štvorhra - finále:
Elena Bogdanová, Jelica Kostovová (Rum./Bul.) - Michaela Hončová, Ganna Poznichirenková (SR/Ukr.)


Tagy: Kristína Kučová Lucie Hradecká ITF 1st Empire Women's Indoor

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA