VIDEO Česi na Švédskych hokejových hrách s triumfom: Proti Fínom rozhodla druhá tretina

Českí hokejoví reprezentantiČeskí hokejoví reprezentanti Zdroj: ceskyhokej.org

ŠTOKHOLM - Reprezentanti Česka zdolali Fínov 3:1 v úvodnom zápase sobotňajšieho programu Švédskych hokejových hier v rámci seriálu Euro Hockey Tour, ktoré sa konajú v Štokholme.

Zverenci trénera Miloša Říhu boli počas duelu strelecky aktívnejší a v druhej tretine si vytvorili rozhodujúci dvojgólový náskok vďaka Petrovi Holíkovi a Hynkovi Zohornovi. V treťom dejstve zvýšil vedenie českého tímu v presilovke Jiří Sekáč, ale "suomi" odpovedali rovnako v početnej výhode zásluhou obrancu Villeho Pokku, ktorý už len kozmeticky upravil skóre. V sobotu si ešte zmerajú sily Švédi s Rusmi, úvodné buly bude na programe o 15.30 h.

Fínsko - Česko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 48. Pokka (Leskinen) - 30. P. Holík, 34. H. Zohorna (T. Zohorna), 46. Sekáč (Kundrátek)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Jan Kovář (ČR) 5+DKZ za krosček, presilovky 1:1, oslabenia: 0:1.

Švédsko - Rusko 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 23. Lindqvist, 32. Larsson, 53. Lundeström, 60. Handemark - 41. Nikoncev, 51. Michejev (sam. nájazd)

Viac o téme: Miloš Říha Česko Fínsko Švédske hokejové hry