VIDEO Liverpool sa po dvoch zaváhaniach konečne dočkal, kúzlo nórskeho mága United stále trvá

Paul Pogba a Ole Gunnar SolskjaerPaul Pogba a Ole Gunnar Solskjaer Zdroj: SITA/AP - Matt Dunham

LONDÝN - V úvodnom zápase 26. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester United na ihrisku Fulhamu 3:0. Hostia o svojom triumfe rozhdoli už v prvej polovici prvého polčasu, keď najskôr v 14. minúte Paul Pogba využil prihrávku Anthonyho Martiala, ktorý sa gólovo presadil v 23. minúte po individuálnej akcii. Skóre zápasu uzavrel v 65. minúte z jedenástky Pogba. United tak už 9 kôl neokúsil trpkosť prehry, keď naposledy podľahli v 17. kole Liverpoolu 1:3 ešte pod vedením bývalého trénera Josého Mourinha.

Po dvoch remízach sa z víťazstva tešil Liverpool, ktorý zdolal Bournemouth 3:0. Gólovo sa presadilo útočné duo Sadio Mané, Mohamed Salah, ku ktorému sa pridal stredopoliar Georginio Wijnaldum. Liverpool sa po tomto triumfe v neúplnej tabuľke opäť dostal na 1. miesto.

Londýnsky Arsenal zvíťazil na ihrisku posledného tímu tabuľky Huddersfieldu Town 2:1, keď sa za kanonierov strelecky presadili už v prvom polčase Alex Iwobi a Alexandre Lacazette.

Fulham FC - Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 14., 65. Pogba (druhý z 11 m), 23. Martial

FC Liverpool - AFC Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 24. Mane, 34. Wijnaldum, 48. Salah

Huddersfield Town - Arsenal Londýn 1:2 (0:2)
Góly: 90.+3 Diakhaby - 16. Iwobi, 44. Lacazette

Crystal Palace - West Ham United 1:1 (0:1)
Góly: 76. Zaha - 27. Noble

Brighton & Hove Albion FC - FC Burnley 1:3 (0:1)
Góly: 76. Duffy - 26. a 61. Wood, 74. Barnes (z 11 m)