VIDEO Gól číslo 10! Len kamarát, ti prihrávku vráti - mohol si spievať Duda po zápase

Ondrej Duda oslavuje gól so spoluhráčmi
Ondrej Duda oslavuje gól so spoluhráčmi

GLADBACH - Slovenský futbalista Ondrej Duda strelil v sobotu už svoj 10. ligový gól v aktuálnom ročníku nemeckej I. bundesligy. Aj vďaka jeho presnému zásahu dokázala Hertha Berlín zvíťaziť na ihrisku Mönchengladbachu pohodlne 3:0.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny napriek fantastickej streleckej forme ostáva naďalej skromný. Za strelený gól na priebežných 2:0 vďačil svojmu spoluhráčovi Daviemu Selkemu, ktorý v 56. min potiahol loptu z polovice ihriska až do šestnástky a v osobnom súboji ho od nej neodstavil ani Matthias Ginter.

Selke následne "naservíroval" dokonalý pas Dudovi do bezprostrednej blízkosti bránky a reprezentačný záložník strelil jeden z najpohodlnejších gólov kariéry.

"Musím sa mu úprimne poďakovať. On za mňa urobil všetku prácu, ja som iba položil nohu na správne miesto," hovoril po zápase Slovák pre oficiálny web súťaže. Duda sa však Selkemu odvďačil dokonalým spôsobom. V 76. min z priameho kopu odcentroval chirurgicky presne na hlavu svojho nemeckého rovesníka, ktorý sa taktiež mohol tešiť z presného zásahu.

Hertha sa aj vďaka dokonalej spolupráci spomenutého dua dostala na 8. miesto v priebežnej ligovej tabuľke. "Teraz sa musíme zotaviť a pokračovať v dobrej práci," zhodnotil kouč berlínskeho mužstva Pál Dárdai.


Tagy: Ondrej Duda Hertha BSC

Zdroj:
SITA
Foto:
Hertha BSC; Video: FootyRoom

DISKUSIA