Paris znovu absolútne najrýchlejší, Slováci nenakukli do elitnej štyridsiatky

Dominik Paris
Dominik Paris

AARE - Kombinačný zjazd mužov na svetovom šampionáte alpských lyžiarov vo švédskom Aare vyhral Talian Dominik Paris. Na skrátenom profile majster sveta v super G Paris dosiahol výsledný čas 1:07,27 min. Iba o tri stotinky sekundy zaostal Američan Ryan Cochran-Siegle na druhom mieste. Tretia priečka priebežne patrí Nórovi Aleksandrovi Aamodtovi Kildemu s odstupom 38 stotín. Obhajca titulu spred dvoch rokov Švajčiar Luca Aerni je po polovici pretekov dvadsiaty (+1,23). Mužská kombinácia vyvrcholí slalomovým kolom od 15.30 h.

V 56-člennej konkurencii nechýbali Slováci Matej Prieložný a Martin Bendik. Skúsenejší Bendik zaostal za Parisom o 2,54 s a zaradil sa na 41. miesto. Prieložný s časovým mankom 2,98 s obsadil 47. pozíciu. Kombinačné preteky v zjazde boli po páde Čiľana Henrika von Appena s číslom 43 na dlhší čas prerušené, zostávajúcich 13 pretekárov vrátane dvoch Slovákov sa dostali na trať približne o polhodinu neskôr oproti pôvodnému plánu.

Na štart kombinácie sa nepostavila najväčšia hviezda mužského zjazdového lyžovania Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý príde do dejiska šampionátu až v stredu 13. februára. Hirscher je obhajcom titulu v slalome aj obrovskom slalome.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní - Aare (Švéd.) - pondelok:

Zjazd do kombinácie - muži: 1. Dominik Paris (Tal.) 1:07,27 min, 2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,03 s, 3. Aleksandr Aamodt Kilde (Nór.) +0,38, 4. Christof Innerhofer (Tal.) a Vincent Kriechmayr (Rak.) obaja +0,44, 6. Mattia Casse (Tal.) +0,52,... 41. Martin Bendik +2,54,... 47. Matej Prieložný +2,98 (obaja SR).


Tagy: Carlo Janka Alexis Pinturault Dominik Paris Martin Bendik Matej Prieložný

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA