Prvý Čech v UFC Vémola mení XFN za Oktagon: Fanúšikovia sa dočkajú veľkého súboja s Véghom!

Karlos Vémola oslavuje víťazstvo
Karlos Vémola oslavuje víťazstvo

PRAHA - Jedna z najvýraznejších tvárí českej scény MMA, bojovník Karlos Vémola, mení promotérsku spoločnosť a novo bude štartovať pod hlavičkou organizácie Oktagon.

Rozhodol sa totiž ukončiť spoluprácu s XFN. Vémola nebol spokojný s výberom protivníkov a v organizácii už nevidel žiadnu budúcnosť. Špekuláciu, že za to môže dlžená odmena, nepotvrdil.

"S XFN už sme nevideli nejakú spoločnú budúcnosť. XFN malo pocit, že je 'prevémolováno', že chcú budovať nejaké nové talenty. A pre mňa že má byť budúcnosť poraziť starého dedka v Brne a niekoho, koho už som raz porazil," povedal Vémola v rozhovore pre iSport.cz, v ktorom svoj odchod oficiálne potvrdil. Oktagon jeho angažovanie potvrdil na večernej tlačovej konferencii.

Vémola, ktorý bol hlavnou tvárou XFN, sa naposledy predstavil v decembri vo vypredanej O2 aréne, kde v prvom kole porazil Flavia Rodriga Magoneho z Brazílie. V marci sa mal v Brne stretnúť s Martinom Šolcom a v júni ho čakala odveta s Patrikom Kinclom, tieto zápasy sa ale už neuskutočnia. "Ak Kincl chce, môže ma prísť poraziť do Oktagonu. Nevidím v tom žiadny problém," uviedol prvý Čech, ktorý sa presadil do elitnej organizácie UFC.

Vémola sa rozhodol prestúpiť najmä preto, že ho láka súboj s bývalým šampiónom slávnej organizácie Bellator Attila Véghom zo Slovenska a s jeho krajanom Samuelom Krištofičom. "Chcem nastúpiť v Ostrave. Nečakám však, že ma nechajú zápasiť hneď o titul. Na jednom z turnajov by som chcel vyzvať Samuela Krištofiča," povedal Vémola. Ostravský galavečer sa uskutoční v sobotu 16. marca. Zástupcovia Oktagonu dnes potvrdili, že sa tento rok stretne s Véghom.


Tagy: MMA Attila Végh Samuel Krištofič XFN Oktagon Karlos Vémola

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA