VIDEO Výnimočné hokejové podujatie: Slovenský majster mieri na prestížny rybníkový šampionát!

Rybníkový šampionát je v Kanade každoročne veľkou akciou
Rybníkový šampionát je v Kanade každoročne veľkou akciou

PLASTER ROCK - V mrazivej Kanade to opäť bude žiť hokejom. Aj tento rok sa v krajine kolísky hokeja uskutoční výnimočný hokejový šampionát priamo pod holým nebom a na zamrznutej prírodnej ploche.

Tradičné podujatie s názvom World Pond Hockey Championship dá po roku opäť dokopy milovníkov tohto športu. Na šampionáte, ktorý sa bude odohrávať od 14. do 17. februára, nebudú chýbať ani slovenskí zástupcovia. Medzi mužmi máme trojnásobné zastúpenie, jedným z tímov, ktoré v Kanade zabojujú, bude celok Frosty Shots Zoznam SK. Ten si vyslúžil miestenku na prestížny šampionát vďaka celkovému druhému miestu na majstrovstvách Slovenska, kde skončil ako najlepší slovenský tím. Úradujúcim slovenským majstrom budeme v zámorí držať palce k čo najlepšiemu umiestneniu.

Majstrovstvá sveta sa každoročne odohrávajú v kolíske tohto športu, mestečku Plaster Rock, New Brunswick v Kanade pod záštitou kanadskej hokejovej legendy Wayne Gretzkého. Hrá sa na jazere Roulston, kde je vytvorených 20 ľadových ihrísk. Majstrovstiev sa zúčastňuje 120 mužstiev z Kanady, USA a Európy. Každý tím ma 5 členov a hrá sa systémom 4 na 4 kde jeden hráč strieda. Na majstrovstvá každoročne zavíta viac ako 7000 divákov, a to vďaka tomu, že sa turnaj teší obrovskému záujmu prostredníctvom médií po celom svete.

O majstrovstvách sveta natočený aj dokument s názvom Hokejový sen, ktorý sa viackrát premietal v Slovenskej televízii. Tento rok sa opäť plánuje natočiť dokumentárny film o majstrovstvách a tíme Frosty Shots Zoznam SK, keďže vôbec prvýkrat na šampionát ide čisto slovenský tím. 


Tagy: World Pond Hockey Championship Frosty Shots Zoznam SK

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
worldpondhockey.ca; Video: Youtube

DISKUSIA