VIDEO Dráma a boj o život priamo na ľade: Hráčovi sa zastavilo srdce počas zápasu

Boj o záchranu života priamo na ľade
Boj o záchranu života priamo na ľade

NEW YORK - Nešťastie, ktoré môže človeka stáť život, si čas ani miesto nevyberá. Katastrofa sa môže prihodiť aj počas športového zápasu. Rozprávať by o tom mohol Jib Street, ktorý sa počas hokejového zápasu zosypal na ľadovú plochu. Zastavilo sa mu srdce, ale mal šťastie v nešťastí. Jeden z jeho spoluhráčov bol totiž lekárom.

Keď Craig Bryant zbadal, že jeden z hráčov padol bez zjavnej príčiny na ľadovú plochu, okamžite sa mu vydal na pomoc. Lekár, ktorý si vo voľnom čase rád zahrá hokej, reagoval promptne a predovšetkým vďaka nemu je Street nažive.

Skúsený doktor okamžite začal s oživovaním. Veľkou pomocou bol aj prenosný defibrilátor, ktorý bol umiestnený pri ľadovej ploche presne pre takéto prípady. Trochu vedomostí a správne technické vybavenie zachránili ľudský život, ktorý má nevyčísliteľnú hodnotu. Hoci bol Street bez pulzu až päť minút, k dnešnému dňu sa mu podarilo plne zotaviť.

Záchranca si odniesol okrem dobrého pocitu aj cennú pamiatku. Každý hokejista pozná legendárneho Wayna Gretzkého, ktorého zápis v NHL už zrejme nikto nikdy neprekoná. Práve jeho podpísaný dres dostal ako dar za svoj hrdinský skutok.


Tagy: Craig Bryant Jib Street

Zdroj:
športky
Foto:
foxnews.com; Video: foxnews.com

DISKUSIA