Slovenské tenistky spoznali svojho súpera: V aprílovom play-off nastúpia doma proti Brazílčankam

Matej Lipták
Matej Lipták

LONDÝN - Slovenské tenistky nastúpia v domácom prostredí 20. - 21. apríla proti hráčkam Brazílie v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2020 reprezentačných družstiev žien. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Tím SR rovnako ako Holandsko, Rusko a Veľká Británia bol medzi nasadenou štvoricou, do úvahy ako potenciálni súperi preň prichádzali aj Taliansko, Kazachstan a Holandsko.

Víťazky Fed Cupu 2002 Slovenky podľahli cez víkend domácim Lotyškám 0:4 v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny. V "II. lige" v hierarchii MS tímov ITF hrajú počnúc sezónou 2015. Najprv dvakrát zvládli záchranárske práce (Švédsko, Kanada) a potom dva razy neuspeli pri pokuse o návrat do svetovej skupiny (Holandsko, Bielorusko).


Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok londýnskeho žrebu potešil. "Rovnako ako minulý týždeň pri žrebe Davisovho pohára sme mali šťastie. Brazília je prijateľný súper. Veľmi sa teším, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Domáce prostredie je v tímových súťažiach vždy veľmi dôležité. Budeme v pozícii favorita a verím, že kapitánovi Maťovi Liptákovi sa podarí zostaviť najsilnejší možný tím. Zápas sa uskutoční v apríli tesne pred začiatkom antukovej sezóny. O povrchu sa poradíme s kapitánom a hráčkami. Bude veľmi dôležité udržať sa v najlepšej svetovej šestnástke. Prezident ITF David Haggerty má počas daviscupového stretnutia s Kanadou v Bratislave informoval, že na letnom kongrese v Lisabone by malo prísť k reorganizácii Fed Cupu po vzoru Davisoho pohára," uviedol pre TASR Moška.

Výsledok utorňajšieho londýnskeho žrebu play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2020 tenisových reprezentačných družstiev žien (bude sa hrať 20. - 21. apríla 2019):

Česko - Kanada
USA - Švajčiarsko
Belgicko - Španielsko
Lotyšsko - Nemecko

Žreb play-off o II. svetovú skupinu:

Rusko - Taliansko
Veľká Británia - Kazachstan
Japonsko - Holandsko
SLOVENSKO - Brazília


Tagy: Brazília Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA