VIDEO Karol Marko pred vyraďovačkou Ligy Majstrov: Čierny kôň je rozhodne...

Karol Marko
Karol Marko

BRATISLAVA - Bývalý tréner Trenčína, Banskej Bystrice či Baníku Ostrava sa v exkluzívnom rozhovore pre športky.sk venoval forme a možným šanciam na zisk tzv. "Ušatej trofeje" z pohľadu jednotlivých tímov, ktoré sa dostali do osemfinále Ligy majstrov. Karol Marko sa netají tým, že je fanúšikom talianskej Serie A a z nej podľa jeho názoru je medzi účastníkmi záverečnej šestnástky aj "čierny kôň" turnaja.

 

Karol Marko sa postupne vyjadril k viacerým tímom, ktoré sa dostali do osemfinále Ligy majstrov. Netají sa ani tým, že je fanúšikom AS Rím, ktorého čaká prekážka v podobe portugalského Porta: "Portugalská liga nemá taký cveng ako La liga, Premier League či Serie A, ale majú veľmi veľa mladých technických hráčov a majú tiež dlhú tradíciu.". Šance na postup Rimanov tiež komplikuje aj situácia, v ktorej sa podľa Marka momentálne nachádza klub z večného mesta:"Majú dosť veľké problémy, fanúšikovia sú proti prezidentovi Pallottovi. Trénerovi dosť tečú nervy, je ako na hojdačke hlavne kvôli výsledkom."

Známy futbalový odborník pochválil aj anglické kluby: "Manchester United príchodom Solskjaerasa je iný, hráči akoby sa zmenili a dostali sa do výbornej formy a Manchester City, to je mužstvo, v ktorom je citeľný rukopis Guardiolu a myslím, že je skutočným favoritom."

No jeden z účastníkov Premier League predsalen podľa jeho názoru môže mať veľké problémy. "Liverpool, hrá veľmi zaujímavým spôsobom, no zároveň zradným. Ak mu nevyjdú presingové situácie, tak sú schopní dostať také góly, ktoré mu dokážu prehrať zápas. Liverpool hrá inak v Anglicku a inak v Európe." Čierny kôň turnaja je podľa Karola Marka Juventus:"Ronaldo dal skutočne nadstavbu tomuto mužstvu. Aj keď sa im nebude dariť tak on dokáže rozhodnúť.".


Tagy: Karol Marko Liga Majstrov

Zdroj:
športky
Foto:
sportky.sk; Video: sportky.sk

DISKUSIA