Tretie preteky ČSOB zimnej série po druhýkrát v Petržalke

Zdroj: ČSOB Zimná Séria

Tretie preteky ČSOB Zimnej Série 2018/2019 sa minulú sobotu uskutočnili už po druhýkrát v Petržalke pri Draždiaku. Trasa pretekov a najmä jej okolie minulý rok v premiére mnohých prekvapili, pozitívne ohlasy boli aj na sobotné preteky.

„Veľa ľudí má Petržalku spojenú s termínom „betónová džungľa“, tak sme sa už druhý rok snažili tento stereotyp nabúrať a ukázať, že v Petržalke sa nachádza možno oveľa viac zelene a krásnej prírody, akoby to ktokoľvek od mestského sídliska očakával. Rovnako tak možnosti na behanie či už priamo po cyklotrase cez stred Petržalky, alebo po hrádzi sú výborné, nehovoriac o nami obľúbenom úseku,  lesíku medzi Malým a Veľkým Draždiakom. Na veľké prekvapenie nám zahraniční účastníci po akcii písali, že boli prekvapení, kadiaľ vlastne v Petržalke bežali. Veľmi nás to teší a sme radi, že tomu zodpovedala aj celková výborná a bezproblémová atmosféra podujatia“, s potešením konštatoval riaditeľ ČSOB Zimnej Série Jozef Pukalovič z Bratislava Marathon Team.

Tretie preteky ČSOB zimnej Galéria fotiek (4) Zdroj: ČSOB Zimná Séria

Na petržalskú časť ČSOB zimnej série sa prihlásilo rekordných 805 bežcov, 460 mužov a 345 žien a 89 detí. Už tradične mali svoje bežecké zastúpenie aj zahraničné krajiny ako Česko, Ukrajina, Taliansko, Maďarsko, Čína, Nemecko, Veľká Británia, Španielsko, Mexiko.

Víťazom na 10km sa stal Gabriel Švajda s časom 32:40, druhý dobehol Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) s časom 33:37 a na treťom mieste sa umiestnil Boris Kotman (QBSW, a.s.) s časom 33:47. Medzi ženami na prvej priečke skončila Ivona Miklóšová (BMSC) 38:48, druhá dobehla Barbara Chrenková (behame.sk) 39:16 a tretie miesto vybehala Zuzana Polohová (Lesky´s runners) 39:37.

V behu na 5 km skončili bežci v nasledujúcom poradí: víťazom sa stal Šimon Wahlandt (adidas Runners Bratislava) 17:10, druhý dobehol Taras Ivaniuta (Reštartni sa.sk) 17:24 a tretí skončil René Valent (behame.sk) 17:43. V kategórii žien sa už po tretíkrát stala víťazkou Romana Komarňanská (BMSC) s výsledným časom 19:26, na druhom mieste skončila Mária Danečková (Reštartni sa.sk) 20:29 a tretia bola Dana Janečková (BMSC) s časom 20:40.

Opätovná víťazka Romana Komarňanská si pochvaľovala trať i celkovú atmosféru pretekov: „Veľmi sa mi páčila trať na päť kilometrov. Nebola monotónna a ubehlo to pomerne rýchlo. Atmosféra na štarte a v cieli bola veľmi príjemná. Ďakujem organizátorom za pekne strávené sobotné popoludnie a už sa teším na finálové preteky do Eurovea.“

Detské behy

Mesiac pred štartom 14. ročníka ČSOB Bratislava Marathon sériu zimných behov uzatvoria 9. marca 2019 už tradične štvrté preteky ČSOB Zimnej Série so štartom v Eurovea.

„Nákupné centrum Eurovea, Dunaj, nábrežie a bratislavské mosty to je už klasika posledného dielu pretekov ČSOB Zimnej Série. Inak tomu nebude ani v tomto 2018/2019 ročníku. Po dobehnutí čaká na všetkých bežcov, ktorí štartovali na všetkých štyroch  behoch zimnej série, zaslúžená medaila. A tento rok, pri príležitosti 14. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, sme si povedali, že oceníme medailou aj ďalších 14 vylosovaných „šťastných“, ktorí bežali iba na troch behoch. Plus ďalší štrnásti, ktorí bežali 3 zimné behy a na jednom nám boli pomáhať ako dobrovoľníci, majú medailu takisto istú. Ako dobrovoľníci sa ešte stále môžu hlásiť na magda@becool.sk“,  vysvetľuje riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

14. ročník ČSOB Bratislava Marathon (06.04. – 07.04.) má momentálne prihlásených 5000 bežcov a do 15. februára 2019 platí druhé najvýhodnejšie štartovné na všetky disciplíny.