Holdenerová získala vo Švédsku ďalšie zlato: Mali sme skvelú zostavu a skvelý tímový duch

Švajčiari oslavujú zlato v tímovej súťaži
Švajčiari oslavujú zlato v tímovej súťaži

ARE - Švajčiarski lyžiari zvíťazili v utorňajšej tímovej súťaži na majstrovstvách sveta vo švédskom Are. Wendy Holdenerová, Daniel Yule, Aline Daniothová a Ramon Zenhäusern zdolali vo finále Rakúšanov, bronz si vyjazdili Taliani. Slovenskí reprezentanti Soňa Moravčíková, Matej Falat, Petra Hromcová a Adam Žampa vyradili v 1. kole Slovinsko, vo štvrťfinále nestačili na Rakúšanov a skončili na piatom mieste spoločne s Nórskom, Francúzskom a Švédskom.

 Premožitelia Slovákov sa dostali až do boja o zlato, keď v semifinále vyradili Taliansko vďaka lepšiemu súčtu časov najrýchlejšej ženy a najrýchlejšieho muža. Ich finálovým súperom sa stalo Švajčiarsko, ktoré takisto prešlo cez Nemecko zásluhou tohto kritéria za stavu 2:2. Bronz získalo Taliansko po diskvalifikácii Nemca Linusa Strassera v záverečnej jazde. Vo finále začala Holdenerová víťazstvom nad Liensbergerovou, na 1:1 vyrovnal Matt proti Yulemu. Truppeová zdolala Daniothovú a poslala Rakúsko do vedenia, ale Zenhäusern potvrdil svoju silu v paralelnom slalome a prekonal Schwarza, jeho čas v súčte s výkonom Holdenerovej zabezpečil o 77 stotín úradujúcim olympijským víťazom v tímovej súťaži zlato aj na majstrovstvách sveta.

Holdenerová získala po obhajobe titulu v alpskej kombinácii druhé zlato v Are, celkovo je už štvornásobná medailistka na svetových šampionátoch. "Mali sme skvelú zostavu a skvelý tímový duch. Bojovali sme a je úžasné, že sme sa mohli zapojiť do tejto súťaže. Aj keď sme vyradili domáce Švédsko, nestratili sme podporu famózneho publika," citovala Holdenerovú agentúra AFP.


Tagy: Wendy Holdenerová Švajčiarsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Marco Trovati

DISKUSIA