Shiffrinová s hláškou ako Sagan: Touto odpoveďou zaskočila aj novinárov

Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová

AARE - Americkej lyžiarke Mikaele Shiffrinovej lichotí, že jej slávni krajania Lindsey Vonnová a Bode Miller predpovedali zlaté medaily v piatich disciplínach na majstrovstvách sveta v Aare. Líderka Svetového pohára má však svoju hlavu, preto si vybrala len účasť v troch súťažiach. Po zisku zlata v super G sa v najbližších troch dňoch sústredí na svoje hlavné disciplíny - slalom a obrovský slalom. V jednej je úradujúca a zároveň trojnásobná majsterka sveta a v druhej zasa olympijská víťazka.

"Bola som neuveriteľne poctená tým, čo o mne povedali dve z najväčších osobností v našom športe. Myslím si však, že nie je správna cesta súťažiť čo najviac a zničiť sa pri tom. V minulosti som venovala príliš veľkú pozornosť očakávaniam iných ľudí. V tejto sezóne sa snažím viac počúvať sama seba a viac premýšľať nad tým, čo robím," skonštatovala Shiffrinová vo svojej reakcii aj na instagrame.

Jej vedomé zredukovanie počtu disciplín na MS 2019 si všimli aj iní zjazdárski velikáni nedávnej minulosti Skvelý univerzál Nór Kjetil André Aamodt ho označil za "inteligentné rozhodnutie" a najväčšia osobnosť MS v Aare pred 12 rokmi Anja Pärsonová si myslí, že "Shiffrinová kráča vlastnou cestou. A to sa mi páči."

Historická ženská líderka v počte víťazstiev vo Svetovom pohári, Lindsey Vonnová, na svojej rozlúčkovej tlačovej konferencii po zisku bronzovej medaily v zjazde okrem iného povedala, že teraz sa už Mikaela Shiffrinová stáva hlavnou tvárou zjazdového lyžovania vo svete. "Nie je všetko len o úspechu. Tí najlepší musia robiť všetko preto, aby celkovo čo najviac podporovali lyžovanie a robili mu reklamu," vravela 34-ročná Vonnová mysliac aj na Shiffrinovú. Jej o 11 rokov mladšia krajanka zakontrovala. "Nemyslím si, že som tou najsebavedomejšou pretekárkou len preto, že víťazím. Je to skôr o tom, že sa cítim prirodzene vo svojej vlastnej koži a na lyžiach jazdím spôsobom, ktorý mi vyhovuje. Celkovo by som sa označila za prirodzeného introverta. Nepremýšľam o tom, či som tvárou lyžovania, ale o tom, čo budem mať na obed," povedala Američanka, ktorej odpoveď pripomína skôr slovenského fenoména na dvoch kolesách Petra Sagana.

Mikaela Shiffrinová vyslovila ešte jednu zaujímavú myšlienku. Ide skôr o pochvalu na adresu japonskej tenistky Naomi Osakovej, aktuálnej ženskej svetovej jednotky a šampiónky US Open 2018 a tiež Australian Open 2019. "Takto má podľa mňa vyzerať šampiónka. Som ňou naozaj nadšená. Víťazí a pritom zostáva nohami na zemi. Navyše je milý človek, ktorý sa snaží len robiť si svoju prácu čo najlepšie. Vidieť ju, ako si počínala v zápase proti jednému zo svojich najväčších idolov Serene Williamsovej, bolo pre mňa super zaujímavé," skonštatovala Shiffrinová.

Mikaela Shiffrinová bude hlavnou favoritkou štvrtkového obrovského slalomu aj sobotňajšieho slalomu žien na MS 2019 v Aare. V tejto sezóne Svetového pohára čoskoro 24-ročná rodáčka z Colorada dosiahla 13 víťazstiev, 6 z nich sa zrodilo v klasickom slalome a 3 v obrovskom slalome. Najväčšou vyzývateľkou Shiffrinovej minimálne v slalome by mala byť Slovenka Petra Vlhová.


Tagy: Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
reuters

DISKUSIA