Hamšík poslal fanúšikom Neapola emotívny odkaz: Na toto je pre mňa nemožné zabudnúť!

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: TASR/AP - Francois Mori

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík spečatil prestup z talianskeho SSC Neapol do čínskeho Ta-lien I-fang. Hoci sa mal k transferu bližšie vyjadriť na plánovanom brífingu v Bratislave, jeho zastupiteľská agentúra CSM-Agency napokon štvrtkový brífing zrušila pre chýbajúce administratívne záležitosti a presunula ho na piatok. Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice sa k svojmu odchodu spod Vezuvu vyjadril aspoň na sociálnej sieti instagram, kde sa prihovoril najmä fanúšikom "partenopei".

"Musím sa vám, priaznivcom Neapola ospravedlniť. Pevne som veril a sníval o tom, že si povieme zbohom a budem môcť odbehnúť jedno veľké kolo cez celý štadión, pričom by som sa dočkal vášho aplauzu. Vždy ste ma podporovali a milovali, za čo vám budem vďačný. Na svoje telo som si vytetoval Neapol a rovnako aj prvý zisk Talianskeho pohára (Coppa Italia) po 25 rokoch, pri ktorom som bol. Je pre mňa nemožné zabudnúť na ten zápas. Rovnako nikdy nezabudnem, ako som prekonal rekord Giuseppeho Bruscolottiho či samotného Boha futbalu Diega Maradonu. Som preto nesmierne hrdý. Aj moje deti sa tu narodili a sú praví Neapolčania ako ja," napísal Hamšík v rozsiahlom a emotívnom príspevku na instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Napoli nel cuore Per prima cosa mi devo scusare con voi tifosi azzurri: volevo, speravo, sognavo di salutarvi con un grande giro di campo abbracciato dal vostro applauso. Mi avete sempre sostenuto e amato incondizionatamente nei momenti belli o difficili: di questo ve ne sarò sempre grato. “Napoli” ce l'ho tatuato sulla pelle: così come la prima vittoria in Coppa Italia dopo 25 anni. Impossibile dimenticare quella festaimpossibile dimenticare il momento in cui ho battuto il record di presenze di Bruscolotti o quando ho superato il record di gol in maglia azzurra del DIO del calcio Diego Armando Maradona. Questo mi rende estremamente orgoglioso. Qui a Napoli sono nati i miei 3 figli, napoletani a tutti gli effetti ☺ Desidero ringraziare tutti: il Presidente che mi ha dato la possibilità di rimanere qui per 12 anni e che ha accettato la mia volontà di provare una nuova esperienza; tutti gli allenatori che mi hanno allenato, ai quali devo la mia crescita come calciatore e come uomo; tutto lo staff medico, tecnico e la Società Sportiva Calcio Napoli tutta; i miei amici, dei quali sentirò la mancanza, ma che so non mi abbandoneranno mai perché sono parte della mia famiglia. Appena sarà possibile spero mi concederete un ultimo giro di campo al San Paolo, per dedicarvi e ricevere il saluto che meritiamo. Vi amo e amerò questa città per sempre. GRAZIE DI CUORE a tutti e un grandissimo in bocca al lupo ai miei compagni per il resto della stagione: spero riuscirete a vincere l’Europa League! #sempreforzanapoli

Príspevok, ktorý zdieľa @ marek_hamsik_17_official,

"Chcem sa poďakovať všetkým od prezidenta, ktorý mi tu umožnil zotrvať 12 rokov a prijal moju požiadavku na novú výzvu. Ďakujem všetkým koučom, doktorom, širokému personálu a všetkým v SSC. Ďakujem svojím kamarátom, ktorí mi budú chýbať, no viem, že oni ma nikdy neopustia, lebo sú súčasťou mojej rodiny. Akonáhle to bude možné, chcem odbehnúť spomenuté posledné kolo na štadióne San Paolo. Milujem vás a toto mesto budem milovať už navždy. Z hĺbky srdca všetkým ďakujem a prajem vám, aby ste v sezóne 2018/2019 dokázali triumfovať v Európskej lige," zakončil Hamšík svoj odkaz pre Neapol.

Futbalista známy pod prezývkou "Marekiaro" sa v Neapole stal legendou klubu. V uplynulých mesiacoch dosiahol viacero míľnikov. Dlhoročná stálica neapolského klubu nastúpila 6. novembra 2018 proti Parížu St. Germain (1:1) v C-skupine Ligy majstrov 2018/2019 na svoj 512. súťažný duel za "partenopei". Hamšík prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972-1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí.

Predvlani, presne deň pred Vianocami, prekonal rekord slávneho Argentínčana Diega Maradonu v počte strelených gólov (115) v neapolskom drese. Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014).

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP - Francois Mori
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články