Pred Vlhovou sa musela skloniť aj Shiffrinová: Reakcia najväčšej rivalky po slovenskom zlate

Mikaela Shiffrinová blahoželá zlatej Petre Vlhovej
Mikaela Shiffrinová blahoželá zlatej Petre Vlhovej

AARE - Mikaela Shiffrinová vyhrala tri obrovské slalomy v tejto sezóne Svetového pohára, je priebežnou líderkou tejto disciplíny v boji malý glóbus, ale na majstrovstvách sveta v Aare sa musela uspokojiť s bronzovou medailou. Po prvom kole bola fenomenálna americká slalomárka až štvrtá, v druhom to napokon vytiahla na bronzovú pozíciu, keď preskočila Nórku Ragnhild Mowinckelovú. Podľa mnohých bola práve úradujúca olympijská šampiónka najväčšou favoritkou 'obráku' žien v Aare.

"Po prvej jazde som si myslela, že ak dnes odídem s medailou, bude to skvelé. Bronz je z tohto pohľadu úžasný," cituje Mikaelu Shiffrinovú twitter Americkej lyžiarskej a snoubordovej federácie.

Líderkou po prvom kole bola Nemka Viktoria Rebensburgová, ale len o 19 stotín sekundy pred Vlhovou. Napokon tento náskok neudržala a o 14 stotín sa musela skloniť pred 23-ročnou Slovenkou. Je to už deväť rokov, čo sa vo Vancouveri stala olympijskou šampiónkou v obrovskom slalome, neskôr na ZOH 2014 v Soči pridala bronz a vlani v Pjongčangu bola štvrtá. Na majstrovstvách sveta si vo svojej obľúbenej disciplíne pripísala druhé striebro, tesne pod vrcholom bola aj pred štyrmi rokmi v Beaver Creeku.

"Aj v druhej jazde som sa cítila dobre, ale stratila som príliš veľa času na Petru Vlhovú. Prvý pocit v cieli bol nie dobrý, ale neskôr som si uvedomila, že som vlastne extrémne šťastná. V tejto sezóne Svetového pohára som totiž nemala len dobré výsledky, takže striebro je výborné," povedala Viktoria Rebensburgová.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Viktoria Rebensburgová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Marco Trovati

DISKUSIA