Slovenská súhra pri víťaznom góle Plzne: Veríme, že aj v Záhrebe sa pobijeme sa o postup

Hráči Viktorie Plzeň sa radujú z góluHráči Viktorie Plzeň sa radujú z gólu Zdroj: fcvikoria.cz

PLZEŇ - Futbalisti českého šampióna FC Viktoria Plzeň zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase šestnásťfinálovej fázy Európskej ligy 2018/2019 nad Dinamom Záhreb (2:1) a pred budúcotýždňovou odvetou v Chorvátsku sú bližšie k postupu ako ich súper. Premožiteľ slovenského tímu FC Spartak Trnava v jesennej skupinovej časti v Štruncových sadoch viedol, keď bol Španiel Dani Olmo krátko pred prestávkou na konci peknej kombinácie. Po zmene strán však "Viktoriáni" zapli na vyššie obrátky a po dvoch góloch stopéra Luďka Pernicu sa tešili z víťazstva.

Tréner Plzne Pavel Vrba nebol napriek triumfu úplne spokojný. Mrzel ho inkasovaný gól, vďaka ktorému Dinamu v odvete teoreticky postačí na postup aj výhra 1:0. "Nie je to úplne optimálny výsledok, ale je to víťazstvo. Výhodu máme v tom, že Dinamo bude musieť skórovať. My rozhodne nebudeme chcieť byť takí pasívni ako dnes v prvom polčase. Veríme, že aj v Záhrebe sa presadíme a pobijeme sa o postup," vyhlásil 55-ročný rodák z Přerova pre oficiálny klubový web.

Vrba postavil do základnej jedenástky duo Slovákov - brankára Matúša Kozáčika a defenzívneho záložníka Patrika Hrošovského. Do druhého polčasu poslal na trávnik aj Romana Procházku. Práve poslední dvaja menovaní mali výrazný podpis pod víťazným zásahom Viktorie v 83. min - Procházka predĺžil Hrošovského centrovanú loptu z rohového kopu na Pernicu a ten zblízka neodmietol možnosť stať sa hrdinom duelu. Pre 28-ročného zadáka to boli premiérové zásahy v plzenských farbách.

"Aj keď nie som typ, ktorý sa príliš chváli, tak musím povedať, že prvý gól bol pekný, to sa mi podarilo. Druhý bol taký klasický z rohu, kde som to ´zatváral´ na zadnej žrdi. ´Prochy´ (Roman Procházka, pozn.) to dobre predĺžil," poznamenal Pernica.

Nečakaný strelec prekvapil aj stopérskeho kolegu Romana Hubníka. "A to poriadne. V tejto fáze Európskej ligy dať z postu stopéra dva góly, klobúk dole. Bol to jeho zápas a som rád, že mu to vyšlo," povedal Hubník, ktorý v odvete Plzenčanom nepomôže pre kartový trest. "Mrzí ma, že budem stáť pre žlté karty, pretože každý je radšej na ihrisku," uzavrel skúsený 34-ročný Hubník.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Dinamo Záhreb