Nielen Jágr má nikdy nekončiacu hokejovú kariéru: Legenda Detroitu by mohla pokračovať

Niklas Kronwall (vľavo)
Niklas Kronwall (vľavo)

DETROIT - Švédsky hokejový obranca Niklas Kronwall počas uplynulého leta avizoval, že aktuálna sezóna zámorskej NHL bude preňho pravdepodobne poslednou v profesionálnej kariére. V súčasnosti už 38-ročného člena Triple Gold Clubu dlhodobo trápili problémy s pravým kolenom a so zvyšujúcim sa vekom klesal jeho osoh pre "červené krídla". O pár mesiacov neskôr je však situácia iná. Samotný hráč pripustil pokračovanie v profilige a jeho výkony si pochvaľuje aj tréner Detroit Jeff Blashill.

"Myslím si, že hrám dobre. Mohlo by to byť aj lepšie, ale musím byť objektívny. Nie som rovnakým hokejistom ako pred desiatimi rokmi," povedal pre NHL.com Kronwall, ktorému sa v prebiehajúcom ročníku vyhýbajú zdravotné ťažkosti. Nastúpil do 55 zápasov so ziskom 14 bodov (2+12) a v hodnotení +/- patrí medzi najlepších hráčov Red Wings. Navyše, v klube plní aj úlohu mentora pre mladších kolegov.

Kronwallovi sa po sezóne skončí zmluva a stane sa voľným hráčom. Dovtedy by mal absolvovať diskusiu s rodinou, po ktorej sa rozhodne, či ešte pridá ďalší rok v NHL alebo ukončí kariéru. "Stále si nie som istý, kam tieto rozhovory povedú. Teraz sa jednoducho snažím urobiť maximum a chcem každý deň odovzdať všetko, čo viem. Som rád, že mám možnosť byť stále medzi spoluhráčmi. Rozhodnutie určite príde s blížiacim sa koncom sezóny alebo po ňom. Stále sa však cítim výborne a milujem túto hru," dodal rodák zo Štokholmu.


Tagy: Detroit Red Wings Niklas Kronwall Jeff Blashill

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA