Neapol si už zvyká na život bez Hamšíka: Má veľký potenciál a oproti Marekovi je úplne iný

Hráči Neapola oslavujú strelený gól
Hráči Neapola oslavujú strelený gól

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v kádri už bez odchádzajúceho slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka zvíťazili na ihrisku FC Zurich 3:1 vo štvrtkovom šestnásťfinálovom zápase Európskej ligy 2018/2019. Hostia v stretnutí jednoznačne dominovali a celkovo vyslali na bránku švajčiarskeho súpera desať striel. Po presných zásahoch Lorenza Insigneho, Josého Callejóna a Piotra Zielinského si tím spod Vezuvu utvoril výbornú východiskovú pozíciu do odvety napriek tomu, že v závere zápasu inkasoval gól z nariadenej penalty. Kouč "partenopei" Carlo Ancelotti ani po triumfe netajil nespokojnosť, a to hneď s viacerými faktormi.

"Hrali sme dobre a veľmi útočne, konečný rezultát je pre nás pozitívny. Mohli sme však dať aj oveľa viac gólov, utvorili sme si obrovské množstvo šancí," skonštatoval na pozápasovej tlačovej konferencii skúsený 59-ročný kouč. Problémom boli podľa neho viaceré zlé podmienky, s ktorými sa jeho zverenci v zápase museli popasovať. "Na konci stretnutia sme sa prestali sústrediť. Musím však povedať, že ihrisko bolo vo veľmi zlom stave a ešte horšia bola lopta. Je príliš ľahká a má rozdielnu trajektóriu oproti tej, ktorá sa používa v Lige majstrov či Serie A. Ak chce Európska futbalová únia (UEFA) vybudovať kvalitnú Európsku ligu, mala by určite niečo urobiť s loptou," zhodnotil Ancelotti.

V neprítomnosti Hamšíka nahradil jeho typické herné úlohy na ihrisku mladý 22-ročný Španiel Fabián Ruiz. Podľa talianskeho lodivoda má nepochybné kvality, ale do budúcnosti sa musí naďalej futbalovo rozvíjať. "Občas si v zápasoch ako keby urobí prestávku a nesústredí sa naplno na hru. Má však veľký potenciál a oproti Hamšíkovi je úplne iný. Nemá síce taký prehľad v hre ako on, ale dokáže dobre manipulovať s loptou v úzkom priestore," poskytol svoj pohľad Carlo Ancelotti.

SSC pôjde do odvety ako jasný favorit a bude chcieť odčiniť svoje zaváhanie spred roka, keď ho v šestnásťfinále nepustil do ďalšej fázy nemecký RB Lipsko. Odvetný zápas proti FC Zürich je na programe vo štvrtok 21. februára v Neapole.


Tagy: Carlo Ancelotti Marek Hamšík SSC Neapol

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
sscnapoli.it; Video: hoofoot.com

DISKUSIA