Hirscher prekvapivo neobhájil titul v obrovskom slalome: Zo zlata sa teší Kristoffersen

Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen získal titul majstra sveta v obrovskom slalomeNórsky lyžiar Henrik Kristoffersen získal titul majstra sveta v obrovskom slalome Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

AARE - Nór Henrik Kristoffersen sa stal majstrom sveta v obrovskom slalome na šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. V dramatických piatkových pretekoch Kristoffersen v súčte oboch kôl zdolal o 20 stotín sekundy obhajcu titulu Rakúšana Marcela Hirschera a o 42 stotín Francúza Alexisa Pinturaulta, lídra po prvom kole.

Dvadsaťštyriročný Kristoffersen sa za svojou prvou medailou z majstrovstiev sveta odpichol z tretej priečky po prvom kole. V druhom kole mu stačil piaty najlepší čas. Dvojnásobný olympijský medailista Kristoffersen v tejto sezóne nevyhral ani jedny preteky Svetového pohára, ale formu naladil v absolútne pravý čas. Z pohľadu slovenských fanúšikov je zaujímavé, že Kristoffersen sa na záver šampionátu pripravoval v nórskom Trysile a potom letel do dejiska MS vo vrtuľníku spoločne s Petrou Vlhovou, ktorá sa tiež stala majsterkou sveta v obrovskom slalome.

Druhé kolo obrovského slalomu mužov pokračuje pretekármi mimo elitnej tridsiatky, kde figurujú aj štyri Slováci na čele s Adamom Žampom. Skúsenému Tatrancovi patrila po 1. kole 44. priečka s mankom 5,82 s na lídra Pinturaulta.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní - Aare (Švéd.) - piatok:

Muži - obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 2:20,24 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,20 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +0,42, 4. Loic Meillard (Švaj.) +0,92, 5. Marco Schwarz (Rak.) a Žan Kranjec (Slovin.) +1,04, 7. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +1,08, 8. Alexander Schmid (Nem.) +1,19.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Marcel Hirscher Alexis Pinturault Henrik Kristoffersen
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandro Trovati
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články