VIDEO Spartak siahal na prekvapujúce víťazstvo: Žilina udrela až v úplnom závere

Na snímke zľava Jaroslav Mihalík (Žilina), Erik Grendel (Trnava) a Jakub Holúbek (Žilina)Na snímke zľava Jaroslav Mihalík (Žilina), Erik Grendel (Trnava) a Jakub Holúbek (Žilina) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti Žiliny remizovali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:1. Na gólové momenty čakali diváci až do druhého polčasu. Skóre stretnutia otvoril v 65. min David Depetris, ktorý je staronovou posilou úradujúceho slovenského majstra.

Hostia boli blízko k víťazstvu, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na konečných 1:1 Iván Santiago Díaz. "Šošoni" si ziskom jedného bodu upevnili tretie miesto v tabuľke. Naopak, Trnavčania stále čakajú na prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 87. Diaz – 65. Depetris. Rozhodovali: Sedlák – Bednár, Jekkel, ŽK: Kaša, Boženík – Grendel, Janečka, ČK: 90. Kaša po druhej ŽK, 3493 divákov

Žilina: Holec – Majdan, Kaša, Králik, Sluka – Pečovský (76. Balaj) – Káčer, Diaz – Holúbek (50. Gamboš), Boženík, Mihalík (70. Tomič)

Trnava: Rusov – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Janečka, Grendel – Ashiru (34. Miesenbock), Dudl (72. Markoski) – Depetris, Yilmaz (87. Pekár)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videl som dve pozitívne veci. Prvou bola skvelá atmosféra, ktorú vytvorili oba fanúšikovské tábory, keď povzbudzovali svoj tím. Druhou pozitívnou vecou bolo, že sme opäť nezložili zbrane a našli sme správnu mentalitu. S naším výkonom nie som spokojný, najmä v prvom polčase sme hrali pomaly, zatvárali sme si priestor, mali sme málo pohybu a náš výkon nebol v poriadku. V druhom polčase sme boli silnejší a dominantnejší na lopte, ale aj tak nám chýbala väčšia kvalita vo finálnej fáze, mali sme málo centrov. Po jednej individuálnej chybe sme inkasovali a bolo ťažké sa vracať do zápasu. Striedaniami sme sa snažili zlepšiť náš výkon a noví hráči pomohli, priniesli do hry oživenie. Celkovo to bol remízový zápas, po ktorom máme čo zlepšovať a na čom pracovať. Verím, že už v Senici to ukážeme."

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Pred zápasom by sme bod zo Žiliny brali. Vieme, aký je to súper, že je silný na lopte a má rýchly prechod do útoku. Po zápase máme však na to iný pohľad. V prvom polčase sme mali tri-štyri šance, ktoré sme mohli využiť a možno by to vyzeralo inak."

Viac o téme: Spartak Trnava MŠK Žilina