Česko čaká zápas proti hviezdnej Brazílii: Národ našich bratov trápi dôležitá otázka!

Radosť Brazílčanov
Radosť Brazílčanov

RIO DE JANEIRO - Prvý prípravný zápas v novom roku absolvujú futbalisti Brazílie proti súperom z Panamy. Hrať sa bude 23. marca v portugalskom Porte. Hostiteľom súboja bude Štadión Draka. Už o tri dni neskôr čaká na Brazíliu ďalšia zaujímavá konfrontácia. Zverenci trénera Titeho sa predstavia v Prahe proti futbalistom Českej republiky.

Je nepravdepodobné, že v niektorom z týchto stretnutí sa predstaví hviezdny útočník Neymar, ktorý sa zotavuje z menšieho zákroku na chodidle (zranenie piatej priehlavkovej kosti na pravej nohe). Na druhej strane sa očakáva, že Brazílčania budú testovať mladších hráčov, ktorí nehrali vlani na majstrovstvách sveta v Rusku. Jedným z nich by mal byť 18-ročný talent Vinícius Júnior z Realu Madrid.

Pre Brazíliu budú zápasy proti Paname a Česku začiatkom prípravy na vrchol sezóny, majstrovský turnaj Copa América, ktorý sa uskutoční v dňoch 14.6. - 7.7. práve v Brazílii. Usporiadateľ sa predstaví v A-skupine proti tímom Bolívie, Venezuely a Peru. Finále odohrajú na svetoznámej Maracane v Riu de Janeiro.


Tagy: Brazília Česko Panama

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham

DISKUSIA