VIDEO Vlhová mala hneď od začiatku zlý pocit: Už nemám čo stratiť, budem riskovať!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

AARE - V prvom kole slalomu žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare bola najrýchlejšia Švajčiarka Wendy Holdenerová. Slovenka Petra Vlhová za ňou zaostala o 46 stotín sekundy a patrí jej 5. miesto.

Najväčšia favoritka na zlato Američanka Mikaela Shiffrinová je tretia s odstupom 15 stotín sekundy. Veľká adeptka na medailu je aj Švédka Anna Swennová-Larssonová, ktorej patrí druhá priečka s mankom 11 stotín na Holdenerovú. Druhé kolo na trati Gästrappet v Aare sa začne o 14.30 h.

Prvé kolo absolvovalo až 97 pretekárok, okrem Vlhovej v ňom figurovala aj Slovenka v českých farbách Martina Dubovská. Zaostala o 5,74 s za Holdenerovou, čo jej stačilo na 34. miesto. Prvú polovicu pretekov dokončilo 63 slalomárok.

"Od začiatku som mala zlý pocit, nechytila som rytmus. Po prvom medzičase som sa rozbehla, ale veľa som stratila na začiatku. Vo výsledkoch je to natesno, všetko je teda otvorené. V druhom kole sa budem snažiť aj riskovať. Nemám čo stratiť, iba získať," uviedla Petra Vlhová do mikrofónu RTVS. K náročnosti trate krátko dodala: "Švajčiarsky tréner postavil ´zatočené´ a veľmi náročné prvé kolo. Mali sme to však všetky rovnako postavené."

Prvé kolo slalomu v Aare vôbec nebolo zrkadlom tejto sezóny Svetového pohára, v ktorej všetky víťazstvá v ženskom slalome či jeho paralelnej verzii dosiahli Shiffrinová a Vlhová. Obe však vzhľadom na nie veľké rozostupy zostali v hre o víťazstvo.

Američanka vstupovala do pretekov so zámerom získať historicky štvrtý slalomový titul v neprerušenej sérii (predtým 2013, 2015 aj 2017). Štyri tituly v slalome získala dosiaľ iba Nemka Christl Cranzová, nie však v sérii, a ešte aj poriadne dávno - ešte v 30. rokoch 20. storočia. Vtedy sa svetové šampionáty v lyžovaní konali v ročných intervaloch.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Facebook Šport v RTVS

DISKUSIA