VIDEO Slováci oslavujú, Švajčiari smútia: Prvé slová Vlhovej po epickej slalomovej dráme

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) získala bronzovú medailu. Vľavo Švajčiarka Wendy Holdenerová.
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) získala bronzovú medailu. Vľavo Švajčiarka Wendy Holdenerová.

AARE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v Are bronz v slalome. Dvadsaťtriročná pretekárka si tak zo Švédska odnáša kompletnú medailovú zbierku, keďže vo štvrtok sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome a v kombinácii získala striebro.

V druhom kole sa Petra vypla k skvelému výkonu. Hoci sa v "zatočenej" časti nevyhla drobným chybám, v strmšom svahu pustila lyže a v cieli mala veľký náskok 1,36 s pred dovtedy vedúcou Švédkou Hansdotterovou, ktorá avizovala posledné preteky na majstrovstvách sveta v kariére. Napokon obsadila piate miesto.

Potom však nasledovala Shiffrinová a ukázala svoju extratriedu. Najmä v technicky náročných úsekoch si utvorila náskok pred konkurentkami a napokon najrýchlejšou jazdou v 2. kole si vybojovala zlato. Vlhovú potom predstihla aj Švédka Swennová-Larssonová, ale nie Švajčiarka Holdenerová, ktorá po veľkej chybe neplánovane vycúvala z boja o medaily.

"Veľmi som chcela medailu, ale trať bola veľmi náročne postavená. Necítila som sa dobre, ale povedala som si, že sa pokúsim pustiť lyže. Až v cieli som zbadala, aký mám náskok... Potom bolo veľmi vzrušujúce čakať na ďalšie konkurentky. Mikaela a Anna ma predstihli, ale Wendy urobila chybu a zrazu som bola tretia. Mám tri medaily, čo som absolútne nečakala. Je to prekrásne. Obrovskú radosť prežívajú aj ľudia na Slovensku, čo cítim na diaľku. Teraz nastane čas dobiť trochu baterky pred ďalšími pretekmi," povedala Petra Vlhová v prvom rozhovore pre zahraničné televízie.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Youtube, RTVS

DISKUSIA