Shiffrinová prepísala históriu, Vlhová skompletizovala zbierku: Ohlasy médií po slalome

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala bronz v slalome na majstrovstvách sveta
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala bronz v slalome na majstrovstvách sveta

AARE - Ohlasy svetových médií na výsledky slalomu žien v rámci majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare:

ORF (Rak.): "Zlatá séria Shiffrinovej pokračuje, Liensbergerovej smola bolí. Bronz brala Vlhová, ktorá bola o 40 stotín rýchlejšia."

AP (USA): "Chorej Shiffrinovej došiel kyslík už v polovici trate, ale aj tak vybojovala bezprecedentné štvrté slalomové víťazstvo v sérii."

Blick (Švaj.): "Holdenerová mierila za zlatom, ale po obrovskej chybe skončila sedemnásta. Shiffrinová má rekordné štvrté víťazstvo."

iDnes.cz (ČR): "Mikaela Shiffrinová je po štvrtý raz majsterkou sveta v slalome. Ako prvá v histórii vyhrala niektorú z disciplín na MS štvrtýkrát za sebou. Petra Vlhová bronzom skompletizovala svoju zbierku medailí z Aare."

FAZ (Nem.): "Shiffrinová sa nemohla poriadne nadýchnuť, ale aj tak prepísala históriu lyžovania. Bola to jazda snov v druhom kole. Švédsko sa konečne dočkalo medaily, nie zásluhou Fridy Hansdotterovej, ale Anny Swennove-Larssonovej. Bronz zostal pre Petru Vlhovú."

ESPN (USA): "Mikaela Shiffrinová prekonala ochorenie a opäť ovládla slalom. Po druhej jazde padla vyčerpaním do snehu."

kurier.at (Rak.) - "Shiffrinová napriek prechladnutiu fenomenálna! Američanka obhájila titul svetovej šampiónky, v Are predbehla Švédku Swenn-Larssonovú a Slovenku Vlhovú."

gazzeta.it (Tal.) - "Očakávaný duel medzi Shiffrinovou a Vlhovou vyhrala 23-ročná Američanka, Slovenka sa musí uspokojiť s bronzom."

sport.cz (ČR): "Američanka Mikaela Shiffrinová potvrdila vďaka skvelej druhej jazde, že je slalomárska kráľovná a ako prvá v histórii vyhrala na MS niektorú z disciplín štyrikrát po sebe. Slovenka Petra Vlhová skompletizovala tretím miestom svoju medailovú zbierku vo švédskom Are."

Eurosport: "Senzačná Mikaela Shiffrinová predviedla pozoruhodnú druhú jazdu a má štvrtý titul. Švajčiarka Wendy Holdenerová viedla po 1. kole, no na začiatku druhého spravila veľkú chybu a prišla o pódium i prvú desiatku. Vyťažila z toho Petra Vlhová, ktorá v 2. kole vynaložila obrovské úsilie, aby dotiahla stratu z prvého."

L'Equipe (Fra.): "Nedotknuteľná Mikaela! V 2. kole doslova lietala a získala štvrtý titul. Keď vyskočila zo štartu bola na čele Petra Vlhová, no Shiffrinová bola nemilosrdná a keď prišla do cieľa, mala náskok 1,03 s. Majsterka sveta v obrovskom slalome Vlhová sa nakoniec musela uspokojiť s bronzom."


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA