Ešteže ju máme, zlatíčko naše: Reakcie slovenských osobností na Vlhovej bronz

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje na pódiu s bronzovou medailou, ktorú získala v slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje na pódiu s bronzovou medailou, ktorú získala v slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní

BRATISLAVA - Reakcie slovenských športových osobností na bronzovú medailu slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v slalome na MS v Are:

Ľubomír Višňovský, bývalý hokejový reprezentant, držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS (1-1-1): "Ešteže ju máme, zlatíčko naše. Teším sa z tohto jej úspechu a srdečne blahoželám Peti a celému jej tímu. Klobúk dole pred ňou a pred jej rodičmi, ktorí musia byť na ňu veľmi pyšní. Je to neuveriteľné, že máme takéhoto športovca. Hlavne, aby jej vydržalo zdravie."


Matej Tóth, olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi: "Všetci sme Peti fandili, ona nás opäť potešila a zapísala sa do histórie. Je to úžasné, že si udržuje takúto formu. Tieto úspechy možno doceníme až neskôr, keďže teraz sme 'nabažení' jej medailami. Prevláda vo mne veľká hrdosť a radosť."

Jana Gantnerová-Šoltýsová, bývala reprezentantka v lyžovaní: "Je to fantastický úspech. Peťa mala dnes aj športové šťastie a je úžasné, že skompletizovala svoju medailovú zbierku na majstrovstvách sveta."

Dušan Galis, bývalý slovenský futbalový reprezentant, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport: "Ľudia boli plní očakávaní či sa dostane medzi prvú trojku a dokázala to! Potvrdila, že je lyžiarka svetového formátu a pre Slovensko robí neuveriteľnú reklamu. Aj pre slovenské lyžovanie robí neskutočne veľa a treba si to vážiť. Myslím si, že aj keď nevyhrala, pre slovenských športovcov je aj prvá trojka veľký úspech, najmä v takej silnej konkurencii."


Tagy: Ľubomír Višňovský Petra Vlhová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA