VIDEO Messi rozhodol o výhre Barcelony, Celta s debaklom od Levante

Lionel Messi oslavuje gólLionel Messi oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Líder najvyššej španielskej futbalovej súťaže FC Barcelona sa v 24. kole La Ligy natrápil a na domácom trávniku zdolal Valladolid najtesnejším rozdielom 1:0. Tlak "Kataláncov" vyústil do dvoch pokutových kopov. Ten prvý premenil kapitán Lionel Messi v 43 min. Druhú šancu skórovať z "bieleho bodu" dostal argentínsky virtuóz v 85. min, ale brankár hostí Jordi Masip smer jeho strely vystihol.

Futbalisti Celty Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrali v sobotu na domácom trávniku s Levante 1:4. Slovenský stredopoliar naskočil do zápasu v 46. min, ale svojmu tímu už nedokázal pomôcť k priaznivému výsledku. Celta navyše musela hrať od začiatku druhého polčasu v oslabení, pretože predčasne pod sprchy putoval stredopoliar Boudebouz.

Hráči Atlética Madrid zvíťazili na ihrisku Vallecana 1:0. Víťazný gól zverencov trénera Diega Simeoneho dal v 74. min Antoine Griezmann. V súboji medzi Realom Sociedad San Sebastián a Leganés sa o výsledku rozhodlo v druhom polčase, keď domáci uštedrili hosťom tri presné zásahy a postarali sa tak o presvedčivé víťazstvo. Úspešnými strelcami boli Mikel Oyarzabal s dvoma gólmi a Willian Jose.

Výsledky sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - La Liga 2018/2019:

Celta Vigo - Levante 1:4 (0:2)
Góly: 88. Méndez (z pok. kopu) - 20. a 62. Morales, 40. Coke, 89. B. Mayoral, ČK: 49. Boudebouz (Celta Vigo)