Slovenská reprezentácia podľahla susedovi spoza kopca: O všetkom rozhodol jediný moment

Reprezentácia do 17 rokov
Reprezentácia do 17 rokov

MARBELLA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov v rámci tréningového kempu v Španielsku prehrali v sobotňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v Marbelle s rovesníkmi z Poľska tesne 0:1. Jediným úspešným strelcom zápasu bol v 34. min Michal Rakoczi. Zverenci trénera Mareka Bažíka nenadviazali na stredajšie víťazstvo nad Belgickom (3:2). Informuje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V porovnaní s duelom proti Belgicku dal kouč Bažík v základnej zostave príležitosť až deviatim novým hráčom. Po polhodine hry mladí Slováci urobili chybu v defenzíve a Rakoczi ju potrestal gólom, ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúcim v sobotňajšom stretnutí. Hoci sa futbalisti SR "17" snažili vyrovnať, obrana Poliakov hrala umne a odolala, po brejkoch súpera sa navyše vyznamenal brankár Surovčík. Slovenská reprezentačná "sedemnástka" prehrala po šiestich mesiacoch medzištátny zápas, pokiaľ sa nerátajú neúspešné jedenástkové rozstrely.

Medzištátny prípravný zápas futbalistov do 17 rokov - sobotňajší výsledok:

Poľsko "17" - Slovensko "17" 1:0 (1:0) - hralo sa v Marbelle (Šp.)
Gól: 34. Rakoczi
Zostava SR "17": Surovčík - Tandara (46. Szetei), Vlasák, Piliar (46. Capko), Selecký - G. Hornyák (46. Nebyla), M. Novák (74. Mojžiš), Gomola - Kaprálik, Repa (62. Matoš), Majkút (62. Suslov)

Hlas (zdroj: SFZ):
Marek Bažík (tréner futbalistov SR "17"): "Nepodarilo sa nám zopakovať výkon zo zápasu s Belgickom. Súper nás prevýšil najmä po fyzickej stránke. Poliaci sa ujali vedenia po našej chybe v obrane a po tomto momente sme sa ťažko presadzovali najmä vo finálnej faze. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko velmi dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale nepremenili sme ani jednu. Naopak, poľský protivník hrozil z brejkových situácii, ktoré spoľahlivými zákrokmi vyriešil Surovčík. Verím, že tento pobyt a dva ťažké prípravné zápasy nám pomôžu v dôležitých bojoch o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy."


Tagy: Slovensko 17 Poľsko 17

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA