Neuveriteľné! Čakali 22 predlhých rokov: Séria zapadnutá ťažkým prachom konečne zničená

Víťaz Slovenského pohára žien v basketbale tím MBK Ružomberok
Víťaz Slovenského pohára žien v basketbale tím MBK Ružomberok

BRATISLAVA - Basketbalistky MBK Ružomberok sa stali víťazkami Slovenského pohára, v nedeľňajšom finálovom súboji v Bratislave zdolali Piešťanské Čajky 78:61. „Ruža“ získala trofej pre víťaza po 22-ročnej odmlke. V stretnutí o tretie miesto zvíťazili Young Angels Košice nad ŠBK Šamorín 79:54.

Slovenský pohár žien – finále:

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 78:61 (42:26)
zostava a body:
Ružomberok: Jeffereyová 28, Ellenbergová 16, Jackovecová 6, Mištinová 5, Šikšniuté 2 (Markovičová 9, Stašová 6, Janoščíková a Moravčíková po 3, Belušová a Ivančáková 0)

Piešťany: Thompsonová 26, Lubinová 13, Matejčíková a Mikulášiková po 8, Baburová 2 (Dovčíková a Hašková po 2, Bábiková, Jakubcová a Mihaljevičová 0)

TH: 16/10 – 15/14, Fauly: 18 - 19, Trojky: 12 - 7, Rozhodovali: Brziak, Doušek, Obertová, štvrtiny: 17:19, 25:7, 23:17, 13:18, 400 divákov. 

Stretnutie sa začalo vo vysokom tempe, hlavné slovo mali na oboch stranách legionárky. O čosi lepšie hrali Piešťany, úspešná streľba z väčšej vzdialenosti v kombinácii s bodovou produkciou Thompsonovej, znamenali zisk mierneho vedenia. Ružomberčanky sa v koncovke prvej časti skoncentrovali v obrane, no po desiatich minútach prehrávali 17:19.

Druhá štvrtina už bola jasne v réžii Ružomberka, 14-bodovou šnúrou získal kontrolu nad zápasom. Čajky v tejto fáze robili priveľké množstvo chýb, prvé body zaznamenala Lubinova až po viac ako piatich minútach. To už ich súperky chytili správny rytmus, Jefferyová a Ellenbergová sa postarali o polčasové vedenie 42:26 v prospech Ružomberka. 

Piešťany po prestávke otvorili šiestimi bodmi v rade, ale ich nápor ukončili zverenkyne trénera Juraja Suju v správnom momente. Opäť sa vrátili k svojej hre a ešte v tretej štvrtine preskočil ich náskok 20-bodovú hranicu. Pred záverečnou periódou mal Ružomberok pevným krokom nakročené za celkovým víťazstvom, keď vyhrával 65:43. Tento scenár naplnil do bodky, keď v štvrtej štvrtine nepustil súpera takmer k ničomu.

hlasy po zápase: 
Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Očakávali sme odpor Piešťan, ktoré sa prebojovali do finále. Vedeli sme, že sú unavené, ale budú bojovať. Prvá štvrtina tomu aj nasvedčovala, mali vysoké percento streľby a hrali dobre. My sme si na druhej strane verili, dopracovali sme sa k svojej ceste, ktorá nám priniesla víťazstvo. Myslím si, že bolo v tomto stretnutí pohodlné.“

Richard Kucsa, tréner Piešťan: „Chcel by som v prvom rade zagratulovať Ružomberku, mal skvelý tím a výborného trénera. Zaslúžili si víťazstvo. My sme sa snažili bojovať, ale po sobotňajšom stretnutí, ktoré nás stálo veľa mentálnej a fyzickej energie, sme sa snažili dať zo seba čo najviac. Som toho názoru, že sa nám to chvíľami aj darilo, ale asi sme na viac nemali. Škoda niektorých ľahkých strát, náš prejav mohol byť ešte lepší. Myslím si, že Ružomberok kontroloval zápas. My sme vydali maximum, čo sme mohli vydať.“

Rebeka Mikulášiková, pivotka Piešťan: „Mali sme dobrý vstup, vedeli sme dať aj ľahké koše a byť aj v náskoku. Potom sme spravili veľa chýb, súper sa dostal do vedenia a potom sme to už nevedeli nejako zdramatizovať.“

o 3. miesto:
ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 54:79 (36:35)
Najviac bodov: Vyňuchalová 18, Horvátová 17, Sujová 9 – Blanárová a Kozáková po 15, Logicová 12


Tagy: MBK Ružomberok Piešťanské Čajky

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA