Zlatá a či bronzová, kráľovnou je Vlhová: Petra zaradila Slovensko k lyžiarskym veľmociam!

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: SITA/AP Photo/Marco Trovati

AARE - Slovenka Petra Vlhová vybojovala bronzovú medailu v slalome žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. V sobotňajších pretekoch v najtočivejšej disciplíne tak skompletizovala zbierku medailí z MS 2019, v Aare bola predtým strieborná v alpskej kombinácii a zlatá v obrovskom slalome.

Ide už o štvrtú medailu pre Slovensko zo svetových šampionátov v zjazdovom lyžovaní a pri všetkých bola Petra Vlhová. Tá prvá sa zrodila pred dvoma rokmi v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritzi a mala strieborný odlesk.

V medailovej bilancii preskočili Slovákov v záverečnej disciplíne Rakúšania a zaradili sa na štvrté miesto (1-4-3). Najúspešnejšími krajinami sa stali zhodne Švajčiari a Nóri s bilanciou (2-1-1).

Naši západní susedia v poslednej možnej chvíli získali zlatú medailu na MS 2019 v Aare. Rakúšan Marcel Hirscher sa po dvoch rokoch opäť stal majstrom sveta v slalome. Na šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare zvíťazil suverénne s náskokom 65 stotín sekundy pred krajanom Michaelom Mattom a 76 stotín pred ďalším rakúskym slalomárom Marcom Schwarzom.

Slovensko sa však aj piatym miestom zaradilo medzi najúspešnejšie krajiny na MS, a to dokonca popri elitných lyžiarskych krajinách. Petra, jedno veľké ĎAKUJEME!

Konečná medailová bilancia krajín po 11 disciplínach na 45. majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach, ktorých dejiskom bolo v dňoch 4. - 17. februára švédske Aare (zlato - striebro - bronz):