VIDEO Taliansky klub s nevídaným debaklom aj pokutou: V tomto prípade úplne absentovala športová stránka!

Gól v sieti Slovana
Gól v sieti Slovana

RÍM - Taliansky futbalový treťoligista Pro Piacenza si v nedeľňajšom ligovom zápase spravil veľkú hanbu. Trápiaci sa klub postavil v dueli s Cuenom do poľa len sedem dorastencov a utrpel debakel 0:20. Pre finančné problémy a nevyplatenie miezd totiž štrajkujú hráči A-mužstva. Pro Piacenze kontumovali predošlé tri zápasy a v prípade, ak by jej hráči nenastúpili ani v nedeľu, klub by vylúčili zo súťaže.

Krok vedenia však vyvolal búrku nevôle. Najmä z pohľadu psychiky mladých hráčov, ktorí sa na úvod kariéry museli vyrovnať s hanebným "výpraskom". "Musíme sa na to pozerať cez etické pravidlá. V tomto prípade úplne absentovala športová stránka a to je vážna vec," povedal predseda hráčskej asociácie Damiano Tommasi.

Riaditeľ tretej najvyššej súťaže Francesco Ghirelli zašiel ešte ďalej a pozastavil sa aj nad prístupom rodičov: "Znepokojuje ma, že vôbec súhlasili s ich štartom. Chlapci zažili veľmi nepríjemnú skúsenosť, kým rodičia sa neskôr môžu chváliť, v akom veku debutovali ich deti medzi profesionálmi."

Pro Piacenza sa v pondelok dočkala aj trestu od národnej federácie FIGC. V ligovej tabuľke jej odpočítali osem bodov a musí zaplatiť pokutu 35-tisíc eur. Sankcia však nesúvisí s nedeľňajším zápasom, ale nevyplateným záväzkom. Podľa hráčov a zamestnancov im klub dlhuje za výplaty od augusta celkovo pol milióna eur. Informovala agentúra DPA.


Tagy: A.S. Pro Piacenza 1919 A.C. Cuneo 1905

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Martin Medňanský; Video: Youtube

DISKUSIA