VIDEO Parádna reprezentácia v rybníkovom hokeji: Slovensko má vicemajstrov sveta!

Frosty Shots Zoznam SK parádne reprezentovali Slovensko na svetovom šampionáte v rybníkovom hokeji
Frosty Shots Zoznam SK parádne reprezentovali Slovensko na svetovom šampionáte v rybníkovom hokeji

PLASTER ROCK - V kolíske hokeja sa opäť uskutočnil výnimočný hokejový šampionát priamo pod holým nebom a na zamrznutej prírodnej ploche pod názvom World Pond Hockey Championship. Slovensko tam malo až trojnásobné zastúpenie, no najväčší úspech zožal tím Frosty Shots Zoznam SK, ktorý sa prebojoval až do samotného finále! Tam však nestačil na súpera z Česka, a tak obsadili parádne druhé miesto.

Na šampionáte, ktorý sa odohrával od 14. do 17. februára,nechýbali ani slovenskí zástupcovia. Medzi mužmi sme mali trojnásobné zastúpenie, jedným z tímov, ktoré v Kanade zabojovali, bol celok Frosty Shots Zoznam SK. 


Frosty Shots Zoznam SK predvádzal po celú dobu turnaja parádne výkony, veď hneď v úvodnom zápase zdolali svojho súpera vysoko 18:3. V ďalšom zápase si poradili s americkým tímom, ktorému uštedrili poriadny debakel 29:1! Slovenských hrdinov čakal aj zlomový zápas proti jednému z favoritov turnaja  Royal Canadian Air Force - RCAF. Tí totiž v minulom ročníku obsadili tretie miesto. No ani to ich nezastavilo a súpera prevalcovali 14:5.

Príjemnou udalosťou počas šampionátu boli narodeniny kapitána Frosty Shots Zoznam SK Martina Jurkoviča, ktorého sa pokusili hodiť aj do zamrznutého snehu.


Potom však už na srandy nebol čas. Začal sa ostrý štart v play-off. Ani tam  nezaváhali a takmer každého súpera prevalcovali. Štvrťfinále už nebolo také isté, aj keď skóre o tom nesvedčí. Svojich rivalov zdolali 10:5 a čakal ich poriadne tvrdý oriešok - tím Montreal Lagers, v ktorom pôsobil hráč s obrovskými skúsenosťami z NHL. V najlepšej lige na svete odohral vyše 300 zápasov! Frosty Shots Zoznam SK aj tu potvrdili svoju dominaniu, keď vyhrali obrovským rozdielom 20:8. A tak postúpili do vysnívaného finále!


Vo finále našli prvého premožitela, a to český tím z mestečka neďaleko Brna - Náměšťa nad Oslavou. Išlo o dvojnásobné derby. Titul majstrov sveta v rybníkovom hokeji si vyslúžil tím z Česka Captain Náměšť, ktorý našich reprezentantov zdolal 12:7. No pre Slovensko je druhé miesto taktiež obrovským úspechom. GRATULUJEME!


 


Tagy: Frosty Shots Zoznam SK

Zdroj:
športky
Foto:
Športky; Video: Športky

DISKUSIA