Shiffrinová víťazkou paralelného slalomu v Štokholme: Vlhová vypadla v štvrťfinále

merická lyžiarka Mikaela Shiffrinová na trati v paralelnom slalome Svetového pohára
merická lyžiarka Mikaela Shiffrinová na trati v paralelnom slalome Svetového pohára

ŠTOKHOLM - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila už vo štvrťfinále svoju púť v utorkových mestských pretekoch vo švédskom Štokholme, ktorých výsledky sa zaratúvajú do hodnotenia slalomu v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach. Víťazkou sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá vo finále zdolala nemeckú pretekárku Christinu Geigerovú.

Vlhová si v osemfinále poradila s Francúzkou Nastasiou Noensovou, no vo štvrťfinále nestačila na spomenutú Geigerovú. V prvej štvrťfinálovej jazde si Slovenka vypracovala náskok 33 stotín sekundy, ale v druhom kole zaváhala na skoku a nedokončila.

Petra Vlhová v hodnotení Svetového pohára, kde jej v celkovom poradí patrí druhá priečka za americkou suverénkou Mikaelou Shiffrinovou, stratila na líderku poriadnu porciu bodov. V hodnotení slalomu je Slovenka druhá za Shiffrinovou.

K ďalšiemu dielu očakávaného pokračovania dlhodobého súboja Shiffrinová - Vlhová vo Svetovom pohári v Štokholme neprišlo, obe rivalky sa mohli stretnúť až vo finále.

V celej tejto sezóne Svetového pohára doteraz nevyhrala preteky v slalome  či v jeho paralelnej verzii iná pretekárka ako Shiffrinová alebo Vlhová. Američanka jasne vedie nad Slovenkou 8:2. Na nedávnych majstrovstvách sveta v Aare sa ich mikrosúboj skončil remízou 1:1, keďže obe 23-ročné rovesníčky vyhrali po jednej disciplíne, v ktorej nastúpili proti sebe. Američanka ovládla slalom a Slovenka obrovský slalom.

Medzi mužmi vo finále triumfoval Švajčiar Ramon Zenhäusern nad domácim Andrem Myhrerom.

Na Hammarbybackene v centre Štokholmu sa jazdilo už po štvrtý raz v tomto paralelnom formáte pretekov: Vlhová bola pred rokom tretia a predtým dvakrát piata, čiže sa lúčila vo štvrťfinále. V atraktívnom vyraďovacom systéme si mužské aj ženské dvojice od osemfinále až po finále v každom kole dvakrát zmerali sily s výmenou jazdnej dráhy. Víťazmi sa stali pretekári s lepším súčtom časov z oboch jázd. V tzv. mestských pretekoch v paralelnom slalome má právo štartu 12 najlepších žien podľa štartovnej listiny Svetového pohára v slalome a ďalšie št


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Pontus Lundahl

DISKUSIA