VIDEO Barcelona v Lyone nenašla recept na gól: O všetkom sa rozhodne v odvete

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Laurent Ciprian

LYON - Ani v jednom u dvoch utorkových prvých dueloch osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 nepadol gól. Anglický FC Liverpool doma remizoval s nemeckým Bayernom Mníchov 0:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v súboji francúzskeho Olympique Lyon so španielskym FC Barcelona.

V Lyone už prvý polčas priniesol niekoľko šancí na oboch stranách. V závere úvodnej desaťminútovky pohrozil Martin Terrier, ale Marc-André ter Stegen vytlačil jeho pokus na hornú žrď. O ďalších desať minút strelu hosťujúceho Ousmaneho Dembélého kryl domáci gólman Anthony Lopes. O. Dembélé nepochodil ani tesne pred polčasovou prestávkou, na opačnej strane Terrier pálil nad a ešte pred pauzou Sergio Busquets tesne minul. Po zmene strán domáci Memphis Depay preveril pozornosť Ter Stegena, šancu hviezdneho útočníka Barcelony Lionela Messiho zase zneškodnil Lopes. V 70. min spálil veľkú šancu hosťujúci Luis Suárez, neskôr nepochodili ani Philippe Coutinho a Jordi Alba. V posledných minútach nenašli recept na domácich ani L. Suárez a Messi.

Konečný výsledok utorkového prvého stretnutia osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 (odveta je na programe 13. marca v Barcelone):

Olympique Lyon (Fra.) - FC Barcelona (Šp.) 0:0
Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Zostavy:
Lyon: Lopes - Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy - Ndombele (84. Cheikh), Aouar - B. Traoré (69. Tousart), Depay, Terrier (76. Cornet) - M. Dembélé
Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto (81. A. Vidal), Busquets, Rakitič - Messi, Suárez, O. Dembélé (68. Coutinho)

Viac o téme: FC Barcelona Olympique Lyon