Slovenský talent si otvoril bodový účet: Hlaváčov gól rozhodol o výhre nad Spartou

Matúš HlaváčMatúš Hlaváč Zdroj: hc-olomouc.cz

PRAHA - Slovenský hokejový útočník v službách Hradca Králové Lukáš Cingel zaznamenal víťazný gól v súboji svojho tímu na ľade Komety Brno. Cingel otváral skóre stretnutia v 11. minúte po prihrávke ďalšie Slováka Mislava Rosandiča, Mladá Boleslav napokon zvíťazila 3:0.

Do štatistík sa v utorok výraznejšie zapísal aj obranca Vítkovíc Peter Trška, ktorý zaznamenal jeden gól a dve asistencie. Jeho tíme rozstrieľal CHomutov 9:1. Mladý obranca Olomouca Matúš Hlaváč si presným zásahom do siete Sparty Praha pripísal svoj vôbec prvý kanadský bod v seniorskom hokeji, jeho gól bol napokon víťazný.

Výsledky utorkových stretnutí 46. kola najvyššej českej hokejovej súťaže:

Litvínov - Třinec 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Jaroslav Janus (Litvínov) chytal do 23. minúty a zneškodnil 11 z 15 striel súpera - Martin Gernát 1+0, Tomáš Marcinko (obaja Třinec) 0+1

Vítkovice - Chomutov 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)
Peter Trška 1+2, Rastislav Dej 0+1, Radoslav Tybor (obaja Vítkovice) 1+0

Kometa Brno - Hradec Králové 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý duel a zneškodnil 26 z 29 striel hostí - Lukáš Cingel 1+0, Mislav Rosandič (obaja Hradec Králové) 0+1

Liberec - Karlove Vary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Libor Hudáček (Liberec) 1+0 - Dávid Gríger (Karlove Vary) 1+0

Pardubice - Mladá Boleslav 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Pavol Skalický (Mladá Boleslav) 1+0

Sparta Praha - Olomouc 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Matúš Hlaváč 1+0, Branislav Konrád (obaja Olomouc) absolvoval celé stretnutie a zneškodnil 31 z 32 striel domácich

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Olomouc Matúš Hlaváč