VIDEO Vlhová s medailami pobavila novinárov: Takto o ne mohla prísť!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s kompletnou zbierkou medailí po prílete zo Švédska na letisko M.R. Štefánika
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s kompletnou zbierkou medailí po prílete zo Švédska na letisko M.R. Štefánika

BRATISLAVA - Trojnásobná medailistka z majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare je už vo vlasti. Po následných pretekoch v Štokholme priletela na bratislavské letisko v noci z utorka na stredu. Z jej prejavu bolo cítiť únavu i radosť z dosiahnutých výsledkov. Na tohtoročnom svetovom šampionáte získala zlatú medailu v obrovskom slalome, taktiež bola strieborná v alpskej kombinácii a bronzová v slalome.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša prezradila, že na oslavy aktuálne nie je čas, sezóna je stále v plnom prúde. "Oslavovať budem až po sezóne, pretože až potom na to bude priestor. Teraz si to nemôžem dovoliť. Vždy, po každej medaile sme sa stretli u mňa na izbe všetci z môjho tímu a boli sme spolu a navzájom sme sa tešili. Na ďalší deň sme sa však už vrátili do stereotypu, aby som mohla získať ďalšie medaily," vyhlásila 23-ročná pretekárka.

Vlhová zároveň priznala, že s medailami chcela po ich zisku absolvovať čo najviac času. "Síce som s nimi nespala, ale mala som ich vedľa na stolíku, takže boli vždy pri mne. Potom som si ich pre istotu schovala do batohu, aby som ich niekde nezabudla. Lebo stalo sa mi aj to, že som ich niekde položila a zabudla som na ne. Mala by som si ich strážiť. Ešte nemám vyhliadnuté miesto, kde si ich odložím. Určite pôjdu k ostatným oceneniam, samozrejme, k tým najvzácnejším," dodala.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: Športky

DISKUSIA