VIDEO Kužmovú po senzačnej obrátke v Dubaji čaká Kvitová: Už som ani neverila

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

DUBAJ - Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila 1:6, 7:5, 6:2 nad rovnako nenasadenou Sofiou Keninovou z USA v stredajšom stretnutí osemfinále dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Dubai Tennis Championships v Dubaji (dotácia 2 828 000 USD, tvrdý povrch). Vo štvrťfinále čaká Kužmovú súboj s nasadenou dvojkou Češkou Petrou Kvitovou. Za postup medzi najlepšiu osmičku si odnáša prémiu 59 960 amerických dolárov a do rebríčka WTA si pripíše 190 bodov.

"Bol to ťažký zápas, súperka hrala veľmi dobre, navyše fúkal aj silný vietor. Na konci druhého setu však spravila chyby a ja som ich využila. Už som ani neverila, že sa mi podarí obrat. Trochu ju znervóznilo, že nevyužila mečbaly a asi aj to sa podpísalo na ďalšom priebehu," zhodnotila Kužmová.

Vo štvrťfinále ju čaká favorizovaná Kvitová. Kužmová očakáva ďalší náročný súboj, ale vie, že pod tlakom bude jej súperka: "Budem sa snažiť čo najlepšie pripraviť. Dám do toho všetko. Nemám čo stratiť, budem hrať svoju hru a uvidíme ako to dopadne."

Kužmovej tréner Michal Mertiňák ocenil, že jeho zverenka sa za nepriaznivého stavu nepoložila a dokázala vyhrať už takmer stratený zápas. "Skoro dva sety to vyzeralo zle, keďže Viki mala menšie zdravotné problémy. Keď však v druhom sete otočila z 3:5 na 6:5, jej hra sa zlepšila. Viki skvele zabojovala, bola lepšie na nohách, Keninová naopak začala robiť veľa nevynútených chýb a celý zápas sa otočil. Vo štvrťfinále Viki nemá čo stratiť. S Peťou Kvitovou trénovala, takže vieme, čo od nej môžeme očakávať. Peťa je super hráčka. Bude to ťažký zápas, ale medzi najlepšou osmičkou na takomto silnom turnaji už nie je slabá súperka," povedal Mertiňák.


Tagy: Michal Mertiňák Petra Kvitová Viktória Kužmová Sofia Keninová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Profimedia; Video: Youtube

DISKUSIA