Hokejový Slovan musel improvizovať: Na tejto FOTO niečo nesedí!

Michal Vojvoda
Michal Vojvoda

HELSINKI - Hráči Slovana Bratislava prehrali v predposlednom zápase základnej časti aktuálnej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na klzisku fínskeho Jokeritu Helsinki jasne 1:7.

"Belasí" nastúpili v Hartwall Arene len s pätnástimi korčuliarmi a bez náhradného brankára. Jakuba Štěpánka, ktorý dostal dištanc na päť zápasov za inzultáciu rozhodcu v pondelkovom zápase v Rige, nahradil len osemnásťročný Michal Vojvoda. Vojvodovi kryl chrbát útočník Casey Bailey, ktorý bol pripravený na striedačke vo výstroji.

Aj to jasne dokumentuje mimoriadne náročnú situáciu, s ktorou belasí aktuálne súperia, čo v pozápasovom príhovore potvrdil aj tréner Slovana Vladimír Országh: "Jokerit dnes v stretnutí potvrdil, že patrí medzi špičku KHL. Máme svoje problémy, s ktorými súperíme. Chlapci však bojovali, na silného protivníka to nestačilo. Súperovi želám veľa šťastia v playoff."

Zverenci trénera Országha odohrajú záverečný duel sezóny 2018/19 v piatok 22. februára na ľade HK Soči od 17.30 h. Ani prípadný úspech v tomto stretnutí im nepomôže k tomu, aby sa odpútali z posledného miesta v tabuľke nadnárodnej súťaže. V 61 stretnutiach nazbierali iba 33 bodov, pričom len v desiatich prípadoch triumfovali v riadnom hracom čase.


Tagy: Jokerit Helsinki HC Slovan Bratislava Casey Bailey Michal Vojvoda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
hcslovan.sk, twitter

DISKUSIA