VIDEO Plzeň zažila v Záhrebe nočnú moru a končí, býci zo Salzburgu zničili Bruggy

Slovenský brankár v drese Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik Slovenský brankár v drese Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik Zdroj: TASR/AP Photo/Darko Bandic

ZÁHREB - Futbalisti Viktórie Plzeň prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy na ihrisku Dinama Záhreb 0:3 a so súťažou sa lúčia. V prvom stretnutí uspel český tím v domácom prostredí 2:1, v odvete dokázali hráči Záhrebu zmazať manko z úvodného duelu po góloch Mislava Oršiča a Emira Dilavera už v prvom polčase a v druhej časti hry pridal tretí gól domácich v 73. min chorvátsky útočník Bruno Petkovič.

Za český tím odohrali celé stretnutie slovenskí futbalisti Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Roman Procházka. Ďalší Slovák v drese hostí Marek Bakoš hral od 57. min a o štyri minúty neskôr videl ŽK.

Vlaňajší semifinalista súťaže RB Salzburg zvíťazil na vlastnom ihrisku nad FC Bruggy 4:0. V úvodnom stretnutí dvojzápasu prehrali hráči rakúskeho tímu v Belgicku 1:2, no domáce víťazstvo o štyri góly im zabezpečilo postup do osemfinále.

Eintracht Frankfurt (Nem.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 4:1 (2:0) - prvý zápas 2:2, do osemfinále postúpil Frankfurt
Góly: 27. a 80. Haller (prvý z pok. kopu), 23. Jovič, 88. Rebič - 63. Júnior Moraes, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

RB Salzburg (Rak.) - FC Bruggy (Belg.) 4:0 (3:0) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpil Salzburg
Góly: 29. a 43. Daka, 17. Schlager, 90.+ Dabbur, rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)

SSC Neapol (Tal.) - FC Zürich (Švaj.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 3:1, do osemfinále postúpil Neapol
Góly: 43. Verdi, 75. Ounas, rozhodoval: Anastasios Sidiropulos (Gréc.)

Dinamo Záhreb (Chor.) - Viktoria Plzeň (ČR) 3:0 (2:0) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpilo Dinamo
Góly: 15. Oršič, 33. Dilaver, 73. Petkovič, ČK: 86. Limberský (Plzeň) po druhej ŽK, rozhodoval: István Kovács (Rum.)
Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Patrik Hrošovský a Roman Procházka odohrali celé stretnutie, Marek Bakoš (všetci Plzeň) nastúpil v 57. min a v 61. min uvidel žltú kartu

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Dinamo Záhreb FC Bruggy RB Salzburg
  • Zdroj: SITA, športky