ŠK Slovan hlási zmeny v kabíne: Kmotrík prehovoril o mladom stopérovi a brankárovi

Ivan Kmotrík ml.Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava uvoľnil na hosťovanie stopéra Adama Laczkóa do Trenčína a brankára Matúša Ružinského do Šamorína. Líder Fortuna ligy si z vlastného dorastu "vytiahol" do A-mužstva obrancu Martina Majlinga.

"Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne. Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty. Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce," povedal pre klubovú stránku viceprezident Ivan Kmotrík ml.

Ružinský prišiel do Slovana v lete 2018, za prvý tím zatiaľ neodchytal žiaden súťažný duel. V Šamoríne bude pôsobiť do konca sezóny 2018/19. Devätnásťročný Majling podpísal so Slovanom koncom minulého roka profesionálny kontrakt. Do klubu prišiel v roku 2017 z Banskej Bystrice, v prebiehajúcej sezóne v kategórii U19 nevynechal ani minútu.

Laczkó je súčasťou slovanistického "áčka" od roku 2015, zatiaľ si v "belasom" pripísal sedem ligových štartov. V Trenčíne bude hosťovať do konca roka 2019, klub má v prípade záujmu možnosť uplatniť si na hráča opciu.

"Niekoľkokrát sme pri našom záujme o hráčov zo Slovenska neuspeli. Dnes sa nám však podarilo nájsť spoločnú reč so Slovanom Bratislava. Sme radi, že sme našli cestu k dohode. Veríme, že to nie je prvý a zároveň posledný projekt tohto druhu," povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček. Okrem Laczkóa bude v Trenčíne hosťovať aj 19-ročný brankár Spartaka Trnava Peter Urminský.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články