Futbalový Slovan získal talentovaného kanoniera: Zaujímala sa o mňa talianska Bologna, ale...

Belasí získali talentovaného 17-ročného útočníka Adama Matoša
Belasí získali talentovaného 17-ročného útočníka Adama Matoša

BRATISLAVA - Líder najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019, klub ŠK Slovan Bratislava, krátko pred koncom zimného prestupového obdobia umiestnil dvojicu svojich hráčov na hosťovanie. Ako referuje oficiálny web "belasých", mladý 21-ročný stopér Adam Laczkó bude minimálne do konca tohto ročníka hosťovať v AS Trenčín. Podľa informácií klubu spod Čákovho hradu je súčasťou dohody o hosťovaní aj opcia na prestup. Ďalším hráčom Slovana, ktorý bude na jar hosťovať v inom klube, je brankár Matúš Ružinský. Ten zamieril do druholigového Šamorína. Naopak, Bratislavčania vytiahli do "áčka" dorastenca Martina Majlinga.

"Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne. Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty. Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan taktiež získal do svojej akadémie talentovaného 17-ročného Adama Matoša z MFK Ružomberok, najlepšieho strelca doterajšieho priebehu I. ligy mladšieho dorastu 2018/2019. "V ostatných rokoch pravidelne dopĺňame naše mládežnícke mužstvá o talentovaných futbalistov. Jedným z nich je aj útočník Adam Matoš, ktorého sme získali na prestup z Ružomberka. Môžem prezradiť, že sme o jeho služby súperili s prvoligovým talianskym klubom. Veľmi sa tešíme, že sa Adam napokon rozhodol pre nás. Je to prestup, ktorý sme zrealizovali s výhľadom do budúcna. Adam môže rozvíjať svoj talent v našich mládežníckych kategóriách a verím, že v budúcnosti zabojuje o svoje miesto v prvom tíme," doplnil funkcionár z Tehelného poľa.

"V priebehu zimy sa o mňa zaujímala talianska Bologna, napokon však prišiel Slovan, ktorý o mňa prejavil veľký záujem. Je to najlepší klub na Slovensku a teším sa, že som sa stal jeho súčasťou," poznamenal Matoš.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA