Krutá rana pre zdrvenú rodinu tragicky zosnulého Salu: Chyba Cardiffu ich pripraví o majetok!

Matka tragicky zosnulého Salu Mercedes Taffarel upokojovaná hráčom FC Nantes Nicolasom Palloisom
Matka tragicky zosnulého Salu Mercedes Taffarel upokojovaná hráčom FC Nantes Nicolasom Palloisom

SANTA FE - Zdrvená rodina Emiliana Salu sa ešte stále spamätáva z obrovskej tragédie, pri ktorej mladý futbalista zomrel v útrobách zrúteného lietadla. Aj keď hlboká rana po tragickom úmrtí je stále čerstvá, pre rodinu nastáva čas riešiť to, čo bude ďalej.

Asociácia profesionálnych futbalistov by za normálnych okolností vyplatila zdrvenej rodine tragicky zosnulého asi 600 tisíc libier, čo je necelých 700 tisíc eur. Tieto peniaze slúžia hráčom v tiesňových situáciách. Chyba z nedbalosti ale zrejme Salovu rodinu o toto množstvo peňazí pripraví a zdrvení príbuzní ich asi nikdy neuvidia. 

Veľký podiel viny na tom nesú zástupcovia tímu Cardiff, ktorí v zmluve so Salom urobili viacero chýb. Vedenie Premier League síce waleskému klubu zmluvu vrátilo na prerobenie, ale ešte pred žiadanou úpravou došlo k nešťastnej leteckej havárii a tragickej smrti Salu. 

Aj samotný Cardiff rieši finančné patálie, pretože bývalý Salov klub Nantes požaduje od waleského klubu prvú splátku za prestup. Cardiff ju odmietol uhradiť v stanovenom termíne a obidve strany sa dohodli na odklade, stále ale vyvstáva otázka, či zmluva vôbec bola v platnosti. Ak nie, Francúzi by od tímu Premier League nemuseli dostať nič. 

Samotný FC Nantes už dostal pokutu 16.500 eur za použitie pyrotechniky pri uctení si pamiatky Salu. Fanúšikovia Nantes mu vzdali hold v ligovom zápase so St. Étienne, keď na tribúne roztiahli veľký transparent s jeho podobizňou a odpálili svetlice. Sala odohral za Nantes 133 zápasov a strelil 48 gólov. 


Tagy: FC Nantes Cardiff City FC Emiliano Sala Mercedes Taffarel

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP - Natacha Pisarenko

DISKUSIA