VIDEO Piatek pokračuje v stíhaní Ronalda: Milánske AC s ďalším triumfom

Gólové oslavy futbalistov milánskeho AC Gólové oslavy futbalistov milánskeho AC Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v piatkovom domácom stretnutí 25. kola najvyššej talianskej súťaže nad FC Empoli 3:0. Neprehrali sedem zápasov v sérii, v ktorých získali 17 bodov. V priebežnej tabuľke im patrí štvrtá priečka so ziskom 45 bodov.

Bezgólový stav zlomil štyri minúty po prestávke poľský kanonier Krzysztof Piatek, ktorý sa už len na jeden gól priblížil lídrovi poradia kanonierov Cristianovi Ronaldovi z Juventusu.

Piatek po januárovom príchode z Janova strelil v novom pôsobisku už piaty ligový gól, dohromady ich dal v sezóne už 18. Vrátane pohára skóroval v piatom zápase za sebou a nastrieľal v tejto sérii sedem gólov.

V stretnutí proti tímu ohrozenému zostupom ho vzápätí napodobnil Kessie a skóre uzavrel Castillejo.

AC Miláno - FC Empoli 3:0 (0:0)
Góly: 49. Piatek, 51. Kessie, 67. Castillejo

Viac o téme: AC Miláno FC Empoli Krzysztof Piatek
  • Zdroj: TASR, ČTK