VIDEO Trnava si doma poradila s Dunajskou Stredou, Slovan uspel proti Seredi

Na snímke gólová radosť hráčov TrnavyNa snímke gólová radosť hráčov Trnavy Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili nad hráčmi Dunajskej Stredy 3:1 v sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Úvodný gól zápasu strelil v 36. min domáci útočník Kubilay Yilmaz, na jeho zásah však o dve minúty odpovedal Abdulrahman Taiwo. V II. polčase skórovali už iba domáci "bíli andeli" - v 48. min sa presadil Kire Markoski a v 69. min spečatil výsledok svojím druhým gólom v dueli K. Yilmaz.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 20. kolo - sobota:

FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)
Góly: 36. a 69. K. Yilmaz, 48. Markoski - 38. A. Taiwo, ŽK: 23. K. Yilmaz, 34. Janečka, 54. Markoski - 32. Šatka, 80. Tretiakov, rozhodovali: Smolák - Kováč, Ádám, 4020 divákov

Zostavy:
Trnava: Rusov - Turňa, Abeňa, Košút, Čonka - Janečka, Grendel - Markoski, K. Yilmaz (77. Pekár), Miesenböck (61. Lovat) - Depetris (90. R. Tavares)
Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna (63. Ronan), Šatka, S. Koné, Davis - Herc, Huk, Kalmár - Čmelík (53. C. Blackman), Tretiakov - A. Taiwo (53. Ayong)

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Po víťazstve sa zápas hodnotí dobre, aj keď v prvej polhodine sme veľa kazili a neudržali sme loptu hore. Dunajkostredčania nám robili veľa problémov vpredu aj po stranách. Do zápasu sme sa dostali gólom, ale žiaľ, hneď sme aj inkasovali. V druhom polčase sme mali veľmi dobrú defenzívu, Dunajskostredčania nemali žiadnu šancu. Naopak, my sme hrozili z brejkov, dali sme dva góly a mali sme šance na ďalšie. Chlapcom k výkonu gratulujem."

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem Trnave k víťazstvu, ktoré je absolútne zaslúžené. V prvom polčase sme držali viac loptu, ale spravili sme množstvo chýb a bolo tam z našej strany málo pohybu. Vedeli sme, že súper bude nebezpečný a bude hroziť hlavne z protiútokov. Dostal sa do vedenia, ale nám sa podarilo vyrovnať na 1:1. Do druhého polčasu sme posunuli Kalmára na post desiatky, ale hneď v úvode prišiel gól na 2:1. Museli sme urobiť zmeny. Druhý polčas bol viac o bojovnosti. My sme urobili veľa chýb, stratili sme množstvo lôpt, boli sme príliš rozťahaní, čím sme súperovi uľahčili strieľanie gólov. Náš výkon nebol dobrý a tri body pre Trnavu sú zaslúžené."

Slovan nemal problémy so Sereďou

Vedúci tím Fortuna ligy Slovan Bratislava zvíťazil na ihrisku Serede 1:0. Nováčik súťaže bojuje o prvú šestku, no súperovi zápas uľahčil, keď odohral takmer celý druhý polčas bez vylúčeného kapitána Ľubomíra Michalíka a iba sa bránil. Na prázdnom štadióne v Nitre sa strelecky ako jediný presadil Andraž Šporar. Belasí bodovali naplno v štvrtom zápase po sebe.

ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1) - hralo sa v Nitre
Gól: 24. Šporar, ŽK: 20. Michalík, 34. Morong - 64. Šporar, 66. Medvěděv, 73. Dražič, 76. Bajrič, ČK: 48. Michalík (Sereď) po druhej ŽK, rozhodovali: Stromšík - Farkaš, Chrenko, 723 divákov

Zostavy:
Sereď: Nwolokor - Menich, Michalík, T. Ba, Hučko - Pankaričan, Adekuoroye - Morong, Lačný (84. A. Ivan), Špehar (57. M. Mečiar) - M. Kuzma (80. Ľ. Ulrich)
Slovan: Greif - Medvěděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - De Kamps - Čavrič (90.+ Cmiljanič), Dražič (84. Guzmics), Holman (71. Strelec), Moha - Šporar

Karel Stromšík, tréner Serede /zdroj: skslovan.com/: „Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Začali sme s veľkým rešpektom, veľa sme kazili, čo bola voda na mlyn súperovi. Slovan si vypracoval veľmi dobré šance, ktoré však nepremenil. Po inkasovanom góle sme sa snažili hru upokojiť a snažili sme sa o vyrovnanie, avšak počas prvého polčasu sme si nevytvorili šancu. Bojovnosťou sme sa snažili vyrovnať súperovi, chceli sme prechádzať do brejkov, ale hrať proti Slovanu v početnom oslabení je veľmi, veľmi ťažké.“

Martin Ševela, tréner Slovana /zdroj: skslovan.com/: „Mali sme výborný vstup od zápasu, už v 30. sekunde mal Čavrič tutovku a v úvodnej dvadsaťminútovke sme mali celkom štyri vyložené šance. Napokon sme skórovali po krásnej akcii stredom ihriska na jeden dotyk. Zápas bol skôr bojovný než kvalitný, my sme sa museli prispôsobiť dôrazu a bojovnosti, s ktorou súper vyrukoval. Vylúčenie paradoxne negatívne ovplyvnilo hru, po prestávke nám chýbala ľahkosť na lopte, hrali sme príliš zložito. Teší nás víťazstvo i ďalšie čisté konto, defenzíva pracovala na výbornú, súper prakticky nemal priamu strelu na bránu. Máme však na čom pracovať. V takýchto zápasoch treba streliť druhý, prípadne tretí gól, inak súper ešte stále žije a snaží sa hrýzť až do konca stretnutia. Mali sme tuším 14 streleckých pokusov, skórovali sme však len raz, takže potrebujeme byť efektívnejší a potvrdzovať našu kvalitu. Bol to iný duel než pred týždňom v Dunajskej strede, ale získali sme rovnaké tri body a natiahli sme skvelú víťaznú sériu z ihrísk súperov.“

Žilina bodovala naplno po piatich dueloch, uspela v Senici

Päť zápasov čakali hráči Žiliny na plný bodový zápis vo Fortuna lige a dočkali sa ho v Senici po víťazstve 1:0. Víťazný gól strelil z priameho kopu Michal Tomič v 22. minúte. Za Senicu odohrali celý duel dvaja Slováci. Záhoráci získali v ostatných piatich dueloch iba jeden bod a pred poslednými Zlatými Moravcami majú už iba jednobodový náskok. Žlto-zelení majú za Slovanom naďalej odstup 14 bodov a sú už iba o skóre tretí za Dunajskou Stredou.

FK Senica - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 22. Tomič, ŽK: 57. Otrísal, 66. Dias, 90.+ El Moudane - 42. Káčer, 51. Mihalík, 88. Balaj, 89. Sluka, rozhodovali: Pavlík - Pozor, Borsányi

Zostavy:
Senica: Taborda - Otrísal (84. Addo), Da Graca, Dias, Krč - Klapan, Petshi (72. Dangubič) - Deretti, Zezinho (56. Castaňeda), El Moudane - E. Ramírez
Žilina: Holec - Majdan, Minárik, Králik, Sluka - Mihalík (65. K. Vallo), Káčer, Díaz, Myslovič (75. Gambos), Tomič (80. Balaj) - Boženík

Ricardo Chéu, tréner FK Senica: "V úvode chcem pogratulovať Žiline. Musím byť ale úprimný, vždy hovorím pravdu. Dnes bola Senica určite lepšia. V prvom polčase sme mali kopať penaltu, navyše to bolo na červenú kartu, keďže náš hráč bol v šestnástke osamotený a postupoval na brankára. Následne by to bol iný zápas. Myslím si, že je dôležité hovoriť o takýchto veciach, aby sa slovenský futbal dostal na ďalšiu úroveň. Žilina skórovala z faulu, ktorý nebol. Okrem toho si hostia v prvom polčase vypracovali dve príležitosti po centrovaných loptách, ktoré sme dobre neubránili. V druhom polčase sme boli lepší, vysoko sme napádali. Na ihrisko som poslal všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých som mal k dispozícii. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Ak poviem, že sme si zaslúžili remízu, tak nie som úprimný. Senica si dnes zaslúžila víťazstvo."

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina: "Začnem pozitívnou vecou. Som veľmi rád, že dvaja mladí hráči z našej akadémie absolvovali prvý štart v lige. Zvládli to celkom slušne. Prvý polčas sme podali veľmi dobrý výkon, strelili sme pekný gól zo štandardnej situácie. Okrem toho sme mali jednu alebo dve nebezpečné situácie. Najmä hlavička Mihalíka si pýtala gól. Druhý polčas zlepšila Senica výkon, zatlačila nás do defenzívy. Náš výkon v druhom polčase nebol dobrý, nepodržali sme loptu v ofenzíve na vyšších pozíciách. Aj preto sme sa v záverečných dvadsiatich minútach dostali pod veľký tlak. Dobrou defenzívou a organizáciou hry sme to ale ustáli. Ak to mám zhodnotiť celkovo, prvý polčas bol v poriadku, druhý polčas bola lepšia Senica."

Zlaté Moravce-Vráble doma zdolali Trenčín

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili nad hráčmi AS Trenčín 3:1. Domáci ViOn sa ujal vedenia v 15. min, keď sa presadil Dávid Richtárech. V 54. min zvýšil vedenie Zlatých Moraviec Jakub Švec a o päť minút neskôr skóroval aj Tomáš Ďubek, ktorý premenil pokutový kop. Jediný gól hostí strelil v 78. min Osman Bukari. Trenčín nenadviazal na triumf 3:0 nad Senicou z minulého kola, zatiaľ čo Zlaté Moravce odčinili prehru 0:4 v Ružomberku.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 3:1 (1:0)
Góly: 15. Richtárech, 54. Švec, 59. Ďubek (z pok. kopu) - 78. Bukari, ŽK: 12. Ľupták, 44. Richtárech, 62. Válovčan - 28. Šulek, 38. Paur, 60. Lamine, rozhodovali: Sedlák - Benko, Poláček, 924 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič - Richtárech - Válovčan, Ďubek, Ľupták (80. Chomutov), Brašeň - Tkáč (63. Dočekal), Švec (66. Grozdanovski)
Trenčín: D. Chudý - Šulek, Pišoja (57. Roguljič), Mašovič, Skovajsa - Lamine, Zubairu - Bukari, Ubbink (21. Sleegers), Corryn - Paur (51. Čatakovič)

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Po neúspešnom vystúpení v Ružomberku sme sa poctivo pripravovali na dnešný zápas. Dnes to bolo hlavne o bojovnosti a osobných súbojoch. Dali sme tri góly a mali sme aj ďalšie šance. Po góle na 3:1 sme to už ubojovali. Mali sme problém s  poskladaním zostavy, vypadli nám Chren a Karlík, ale hráči, ktorí ich nahradili, sa úloh zhostili dobre."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Z našej strany do gólu na 3:1 je ťažké čokoľvek hodnotiť. Dnes to bolo o bojovnosti, o srdci. Domáci mali prevahu a zaslúžene vyhrali. My sme sa dnes vôbec nedostali do hry. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Ružomberku stačil na víťazstvo v Podbrezovej jediný gól

Súboj stredoslovenských tímov vo Fortuna lige sa skončil v prospech Ružomberka, ktorý zdolal Podbrezovú. Liptáci sa ujali vedenia až po hodine hry, keď sa po autovom vhadzovaní dostala lopta k Zinedinovi Mustedanagičovi a ten nezaváhal. Ružomberok neprehral päť zápasov v sérii, okupuje štvrtú priečku s bezpečným náskokom pred prenasledovateľmi. Určite si tak zahrá v skupine o 1. - 6. miesto. Podbrezová má na 10. mieste päťbodový náskok pred barážovou pozíciou.

FK Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 60. Mustedanagič, ŽK: 39. Obročník, 77. Breznaník - 20. Mustedanagič, 55. D. Kružliak, 73. Qose, 90.+ Macík, rozhodovali: Ochotnický - Žákech, Galo

Zostavy:
Podbrezová: Vantruba - Viazanko, M. Oravec (46. Bartoš), Kiwior, Mojžiš - Obročník, Paraj (88. D. Pavúk) - L. Urbanič (65. Halgoš), Špyrka, Breznaník - Olatunji
Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Twardzik - Qose, M. Kochan (70. D. Takáč) - T. Kostadinov, (90.+ Kmeť), Mustedanagič (90. Gerec), Gál-Andrezly - Tandir

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: "Mrzí ma, že sme výsledkovo nenadviazali na zápas v Nitre. V prvom polčase, hlavne zo začiatku, sme mali dosť príležitostí na strelenie gólu. V druhom sme súperovi dovolili veľa štandardných situácii okolo šestnástky, a v tom je jeho sila. To sa aj potvrdilo a strelili z jednej gól. Snažili sme sa potom hrať ešte kombinovanejšie, cez krídelné priestory, zmenili sme rozostavenie, no nejakú stopercentnú šancu sme si nevypracovali. Mrzí ma, že sme tento zápas aspoň do remízového stavu nedoviedli. Nič sa však nedeje, ideme ďalej."

David Holoubek, tréner Ružomberka: "Videl som hrať nášho súpera v Nitre a bol to podľa mňa veľmi dobrý výkon. Páči sa mi, ako pracuje s mladými hráčmi, s celou organizáciou hry. Pripravovali sme sa na ťažký zápas celý týždeň, obom mužstvám sťažila hru plocha, ťažko sa dalo hrať kombinačne a rýchlo. Bolo to hlavne o súbojoch a nakopávaných loptách a súper mal zo dve, tri gólové príležitosti. Keby ich lepšie vyriešil, alebo my nemali v bránke Macíka, určite by sme prehrávali. V druhom polčase po ostrej debate v kabíne sme zmenili spôsob hry a myslenie a silovejšou hrou sme zápas strhli na svoju stranu, aj keď sa my náš výkon nepáčil."

Gólová diéta na Zemplíne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali s hráčmi FC Nitra 0:0 v sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. V I. polčase požadovali domáci Michalovčania pokutový kop po tom, čo hosťujúci hráč zahral rukou v pokutovom území, ale nedočkali sa ho.

V druhej štyridsaťpäťminútovke sa prezentovali šancami útočníci Sadam Sulley (Michalovce) aj Tomáš Vestenický (Nitra), ale skóre sa nezmenilo. Gólom neskončila ani strela domáceho obrancu Josého Carrilla v nadstavenom čase. Nitra prišla po remíze v zápase 20. kola o miesto v prvej šestke, kde ju vystriedala Trnava.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0
ŽK: 67. Vojtko, 73. Rota, 81. J. Carrillo - 33. Gatarič, 44. Zgrablič, 78. Vestenický, 89. Pindroch, 90. B. Fábry, rozhodovali: Marhefka - Tomčík, Hrčka

Zostavy:
Michalovce: Kira - Rota, J. Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Casado, Kolesár - Žofčák (83. Kountouriotis), Danko, C. Diarra - Sulley (64. Tounkara)
Nitra: Pindroch - Charizopoulos, Zgrablič, Niba, Chovanec - Kóňa, Šimončič - Sokovič, Bílovský, Gatarič - Vestenický (80. M. Fábry)

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Mali sme síce viac šancí, ale keď nedáte gól, tak nemôžete vyhrať. Súhlasím s tvrdením, že remíza svedčí zápasu."

Ivan Galád, tréner FC Nitra: "V Michalovciach sme chceli vyhrať a odčiniť domácu prehru s Podbrezovou. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Napriek terénu, ktorý sťažoval hru domácim aj nám, sme videli taktický zápas, ktorému svedčí remíza."

Viac o téme: FK Senica FC Spartak Trnava MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava FC DAC Dunajská Streda ŠKF Sereď
  • Zdroj: TASR, SITA