V šprinte žien na európskom šampionáte zlato pre Brorssonovú, Fialková do prvej tridsiatky

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková strieľa počas šprintu žien na 7,5 km
Slovenská biatlonistka Ivona Fialková strieľa počas šprintu žien na 7,5 km

RAUBIČI - V šprinte biatlonistiek na ME v bieloruskom Raubiči bola na 7,5 km vzdialenosti najlepšia Švédka Mona Brorssonová pred Ruskou Jekaterinou Jurlovovou-Perchtovou (+37,5) a ďalšou Švédkou Hannou Obergovou (+45,6). Štartovala aj jediná slovenská biatlonistka Ivona Fialková a obsadila medzi 85 ženami 29. priečku (+1:57,5).

Generálka na MS vo švédskom Östersunde Ivone Fialkovej (celková strelecká bilancia 1-2) úplne nevyšla, aj keď upútala 10. najlepším bežeckým časom. V streľbe ležmo nabrala trestný okruh na štvrtom terči, v 'stojke' dva trestné na prvom a štvrtom. Vysokú latku nasadila strelecky bezchybná a na lyžiach najrýchlejšia Švédka Brorssonová, ktorá sa už nenechala zo šprintérskeho európskeho trónu zosadiť. Na medzičase po 'ležke' ju však predstihla Ruska Jurlovová-Perchtová a atakovala ju aj Češka Charvátová, obe nakoniec s chybami na 'stojke'.

Po nich sa čakalo hlavne na najväčšiu favoritku Švédku Öbergovú. V Raubiči zvíťazila vo vytrvalostných pretekoch a v šprinte od začiatku siahala na ďalší triumf, no druhý a piaty stojkový terč, identické ako u Charvátovej, ju pripravili o zlaté double.

výsledky:
šprint na 7,5 km: 1. Mona Brorssonová (Švéd.) 19:37,4 (0 tr. okr.), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +37,5 (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +45,6 (2), 4. Svetlana Mironovová (Rus.) +46,1 (1), 5. Karoline Offigstad Knottenová (Nór.) +48,4 (0), 6. Fabienne Hartwegerová (Rak.) +1:06,6 (0), ... 29. Ivona FIALKOVÁ (SR) 1:57,5 (3)


Tagy: Ivona Fialková Mona Brorssonová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Darko Bandic

DISKUSIA