VIDEO Sny Tottenhamu odfukuje februárový vietor, Bournemouth dostal ranu v posledných minútach

Jack Cork a Son Heung-min v súboji o loptuJack Cork a Son Heung-min v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Martin Rickett

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur utrpeli siedmu prehru v sezóne najvyššej anglickej súťaže Premier League, keď v rámci 27. kola nestačili v sobotu na domáce Burnley (1:2). Skóre duelu po bezgólovom prvom polčase otvoril v 57. min novozélandský útočník Chris Wood, no už o osem minút neskôr vyrovnal kanonier hostí Harry Kane.

O troch bodoch pre domácich rozhodol sedem minút pred koncom riadneho hracieho času Ashley Barnes. Burnley neprehralo v Premier League už v ôsmom stretnutí po sebe a vďaka víťazstvu sa priblížilo k záchrane medzi elitou. Tottenhamu patrí naďalej tretia priečka, za vedúcim Manchestrom City zaostáva o päť bodov.

Výsledky sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019:

Leicester - Crystal Palace 1:4 (0:1)
Góly: 64. J. Evans - 70. a 90.+ Zaha, 40. Batshuayi, 81. Milivojevič (z pok. kopu)

Bournemouth - Wolverhampton 1:1 (1:0)
Góly: 14. J. King (z pok. kopu) - 83. R. Jiménez

Burnley - Tottenham 2:1 (0:0)
Góly: 57. Wood, 83. Barnes - 65. Kane

Viac o téme: Tottenham Hotspur Burnley FC