VIDEO Šláger gigantov drámou do posledných sekúnd: Duel United s Liverpoolom nemal víťaza

Marcus Rashford a Mohamed SalahMarcus Rashford a Mohamed Salah Zdroj: SITA/AP - Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United remizovali v šlágri 27. kola anglickej Premier League s Liverpoolom 0:0. V druhom stretnutí si londýnsky Arsenal poradil so Southamptonom 2:0.

Na manchesterskom Old Trafford sa duel z pohľadu domáceho trénera Oleho Gunnara Solskjara nevyvíjal ideálne, pre zranenia musel už v prvom polčase trikrát striedať. Z ihriska postupne odišli Ander Herrera, Juan Mata a Jesse Lingard. Práve Lingard mal najväčšiu šancu zápasu, keď sa tri minúty pred núteným striedaním ocitol sám pred brankárom, ale Allison mu jeho "blafák" vystihol. V 75. minúte si Joël Matip strelil vlastný gól, ale tesne predtým odpískal rozhodca ofsajd.

Jordan Henderson a Alexis Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

Arsenal rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase. "Kanonierov" poslal do vedenia už v 6. minúte Alexandre Lacazette a o jedenásť minút neskôr pridal druhý gól Henrich Mchitarjan.

Arsenal Londýn - FC Southampton 2:0 (2:0)
Góly: 6. Lacazette, 17. Mchitarjan

Manchester United - FC Liverpool 0:0

Viac o téme: Manchester United FC Liverpool