VIDEO Sarriho v šlágri išlo roztrhnúť od zlosti: Poslušnosť mu odmietla rekordná posila!

Kepa Arrizabalaga odmietol výzvy Sarriho na striedanieKepa Arrizabalaga odmietol výzvy Sarriho na striedanie Zdroj: dailystar.co.uk

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City obhájili triumf v anglickom Ligovom pohári. Zverenci trénera Pepa Guardiolu vo finále porazili Chelsea po bezgólovom dueli 4:3 na pokutové kopy. Rozhodujúcu penaltu premenil Raheem Sterling.

V závere nastavenia dramatického duelu sa o veľký rozruch postaral skvele chytajúci brankár Kepa Arrizabalaga, ktorého vlani Chelsea kúpila za rekordných 72 miliónov libier. Tréner Chelsea Maurizio Sarri sa naňho po zápase hneval, pretože v závere predĺženia odmietol splniť trénerov pokyn, aby sa nechal vystriedať. Arrizabalagu trápilo zranenie stehna, no po ošetrení pokračoval v hre. Chelsea napokon prehrala po jedenástkovom rozstrele.

Zasahujúci Kepa Arrizabalaga Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

Sarri si vybil zlosť na plastovej fľaši a búchal do sedadiel na lavičke. V návale hnevu kričal aj na členov svojho realizačného tímu. "Bolo to veľké nedorozumenie. Chcel som poslať na ihrisko náhradného brankára Willyho Caballera. Ale náš brankár dával najavo, že je schopný odchytať aj jedenástkový rozstrel. Myslel som, že Kepa nie je schopný chytať penalty, lebo mal kŕče. Lekár mi ale vysvetlil, že to neboli kŕče," citovala Sarriho slová agentúra AFP. Roztržka na lavičke Chelsea vyvolala pochybnosti o ďalšej budúcnosti talianskeho kouča v Londýne. "Niečo také som ešte nevidel. Kiežby som aj ja mohol vždy urobiť niečo také, keď nechcem ísť dole z ihriska," pousmial sa kapitán súpera Vincent Kompany, ktorý na hraciu plochu prišiel v úvode druhého polčasu.

Španielsky brankár si ale v penaltovom rozstrele zastal svoje miesto a nadviazal na skvelé zákroky zo zápasu. Aj keď chytil len pokutový kop Saného v tretej sérii, viackrát bol veľmi blízko úspešného zákroku, keď pekne čítal penalty hráčov Manchestru.

Viac o téme: Chelsea Londýn Manchester City Maurizio Sarri Kepa Arrizabalaga
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky