VIDEO Víkendová nádielka zápasov NHL: Slováci nebodovali, veľký večer Shanea Doana!

Chris Tierney a Mark Giordano v súboji o pukChris Tierney a Mark Giordano v súboji o puk Zdroj: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP

ARIZONA - Hokejisti Arizony so slovenským útočníkom Richardom Pánikom v zostave triumfovali na domácom ľade nad Winnipegom 4:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval 11:27 min, počas ktorých zablokoval jednu strelu súpera a pridal jeden "bodyček".

V 52. min inkasoval menší trest za nedovolené bránenie, ale Winnipeg presilovú hru nevyužil. Domáci zvíťazili už v treťom zápase po sebe a spravili tak radosť niekdajšiemu kapitánovi tímu Shanovi Doanovi, ktorého číslo pred stretnutím počas krátkeho ceremoniálu putovalo pod strechu tamojšej Gila River Areny.

Domáca Ottawa podľahla Calgary tesne 1:2. V drese zdolaného tímu absolvoval necelých 18 min slovenský bek Christián Jaroš. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, prezentoval sa aj jedným "hitom" a zablokoval 3 strely súpera. Štvrtú prehru Senators v neprerušenej sérii zariadil 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny útočník Calgary Austin Czarnik.

"Konečne sa cítim veľmi dobre. Mesiac som nehral a bolo to náročné obdobie. Teraz sa snažím veľa strieľať na bránku a vychádza to," uviedol podľa nhl.com 26-ročný Američan, ktorý sa vrátil do zostavy Flames 16. februára po tom, čo bol v deviatich zápasoch v pozícii zdravého náhradníka. Teraz skóroval štvrtýkrát v ostatných piatich dueloch.

"Sme veľmi šťastní, že sa mu darí. Nehral veľa zápasov a odkedy sa vrátil, prezentuje sa vo výbornom svetle. Nielenže strieľa góly, ale je dobrý aj bez puku, robí veľa malých detailov, ktoré tvoria celok, a sme radi, že je za to odmenený aj gólmi," chválil spoluhráča krídelník Calgary Mikael Backlund. Jediný gól Ottawy strelil v 36. min Brady Tkachuk. Bol to preňho špeciálny zápas, pretože za Calgary nastúpil jeho starší brat Matthew. V zámorskej profilige na seba natrafili vôbec prvýkrát.

Washington triumfoval nad New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení. Obhajcovia Stanleyho pohára viedli aj v závere tretej tretiny, ale 31 sekúnd pred jej koncom poslal duel do predĺženia dvojgólový obranca Brady Skjei. Víťazstvo Capitals stanovil 40 sekúnd pred nájazdovým rozstrelom Jevgenij Kuznecov po spolupráci s krajanom Alexandrom Ovečkinom. Defenzívu i brankára Rangers Henrika Lundqvista "vyťukali" sériou pekných prihrávok, puk za bránkovú čiaru napokon doklepol Kuznecov, hoci sa o to usilovali obaja. "Nezáleží na tom. Je jedno, kto skóroval, dôležité je, že sme zvíťazili," skonštatoval mladší z dvojice ruských útočníkov.

Sumáre NHL - nedeľa:

Arizona - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Richardson (Hinostroza, Goligoski), 28. Crouse (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 34. Keller (Galchenyuk, Goligoski), 60. J. Archibald - 3. Laine (Wheeler, Connor)
Richard Pánik (Arizona) 11:27 min, 2 trestné minúty, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera

Ottawa - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 36. B. Tkachuk (Chabot) - 5. Backlund (S. Bennett), 60. Czarnik (Frolík, Jankowski)
Christián Jaroš (Ottawa) 17:56 min, -1, 1 "hit", zablokoval 3 strely súpera

Chicago - Dallas 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 23. Kunitz (Krüger, Keith), 36. Caggiula (Keith, E. Gustafsson), 45. P. Kane (E. Gustafsson) - 12. Faksa (Zuccarello, Dickinson), 18. A. Radulov (Heiskanen), 22. Zuccarello (Seguin, Lindell), 49. Spezza (A. Radulov, J. Klingberg)

Detroit - San Jose 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 15. Helm (Abdelkader, Green), 20. Nyquist (D. Larkin, Tyler Bertuzzi), 28. Green (Abdelkader, Mantha) - 4. Heed (Vlasic, Labanc), 34. Burns (Meier, Couture), 36. Pavelski (J. Thornton, Burns), 37. Pavelski (Vlasic, Hertl), 59. Pavelski (Couture)

Minnesota - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 32. Zucker (E. Staal, Brodin), 63. Donato (Parise, Brodin) - 48. Pietrangelo (Bozak, Tarasenko)

Washington - New York Rangers 6:5 po predĺžení (2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)

Góly: 19. Backström (Carlson, Oshie), 20. Kempný (Connolly, Burakovsky), 26. T. Wilson, 43. Dowd (Boyd, Orpik), 44. Backström, 65. Kuznecov (Ovečkin, Orlov) - 1. Kreider (Vesey, Zibanejad), 39. Skjei (Brickey, L. Andersson, 41. Vesey, 47. Namestnikov (Pionik, DeAngelo), 60. Skjei (Shattenkirk, Zibanejad)

Viac o téme: Washington Capitals Richard Pánik New York Rangers Winnipeg Jets Ottawa Senators Henrik Lundqvist Calgary Flames Jevgenij Kuznecov Mikael Backlund Arizona Coyotes Shane Doan Christián Jaroš Brady Skjei Austin Czarnik Brady Tkachuk